REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Tadeusz Sznuk nie będzie musiał szukać nowej pracy. „1 z 10” wraca na antenę!

Pod koniec kwietnia mieliśmy do czynienia z sytuacją bezprecedensową – zagrożony był nadawany od 1994 roku teleturniej, który oglądają przynajmniej trzy pokolenia Polaków. Jednak TVP i producent ostatecznie dogadali się i już wkrótce ruszą nagrywki do nowych odcinków.

11.06.2021
9:39
1 z 10 tvp euromedia powrót tadeusz sznuk
REKLAMA

Plotki zaczęły się od ostatniego odcinka wiosennego sezonu „Jeden z dziesięciu”. Prowadzący zakończył go w dość dwuznaczny sposób. —Zwycięzcy, widzom dziękujemy za obecność. I to koniec — powiedział Tadeusz Sznuk. Widzowie nie przeszli obok tego obojętnie i zaczęli snuć domysły.

REKLAMA

Akurat w tym przypadku, teorie spiskowe okazały się prawdziwe. Trwał ostry konflikt pomiędzy TVP a firmą Euromedia TV. Nadawca stwierdził że „oczekiwania producenta wykraczają poza standardy TVP i nie mogą być spełnione”. Tymczasem firma była zaskoczona oświadczeniem telewizji i wysłała nam swoją wersję wydarzeń.

Zaniepokojonych widzów informujemy i uspokajamy, że Euromedia TV zawsze stała i będzie stać na straży niezależności i wysokiej jakości programu. Jako producent teleturnieju nigdy nie zgodzimy się na zmiany, które mogłyby obniżyć poziom teleturnieju, na który pracowaliśmy przez tyle lat.

— napisała Anna Brzywczy, prezes zarządu Euromedia TV

Topór wojenny został zakopany: TVP i Euromedia TV dogadały się.

Teraz Centrum Informacji TVP wysłało do mediów nowy komunikat. „Strony znalazły porozumienie. Zgodnie z planem premierowe odcinki teleturnieju obaczymy jesienią, a prowadzącym jest oczywiście Tadeusz Sznuk” — czytamy. Onet potwierdził to też u przedstawicieli Euromedia TV.

Dziennikarze nieoficjalnie ustalili, że nagrania nowych odcinków mają ruszyć w przyszłym tygodniu. Uczestniczy mają już uzgodnione terminy.

Teleturniej „Jeden z dziesięciu” to jeden z najdłużej nadawanych programów w telewizji. Widzowie cenią go za spokojną formę, brak udziwnień i publiczności – liczy się w nim tylko wiedza. Najbardziej zaskakujące w tym wszystkim są nagrody – zwycięzca zwykłego odcinka dostaje zaledwie 5000 zł i legendarny „słodki kuferek”.

Dopiero hardcore'owcy, którzy pokonali wszystkich w Wielkim Finale zgarniają 40 tysięcy złotych (wcześniej do wygrania był samochód). Jeżeli coś miałoby się zmienić w programie, to chyba te śmieszne nagrody za tak ogromny poziom wiedzy.

REKLAMA

Teleturniej „1 z 10” ma powrócić do ramówki TVP już po wakacjach.

* zdjęcie główne: kadr z TVP

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA