REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

 „1989” zachwycił widzów i teraz pojawi się w telewizji. Na ten genialny spektakl trudno kupić bilety

Jeden z najgłośniejszych spektakli teatralnych ostatnich lat zostanie wyemitowany w telewizji „1989” możecie obejrzeć już dzisiaj wieczorem.

27.05.2024
15:35
1989 spektakl w telewizji
REKLAMA

Powiedzieć, że „1989” to hit wśród widowni krakowskiego Teatru Słowackiego, to nic nie powiedzieć. Bilety sprzedają się niemal od razu, gdy tylko pojawią się na stronie internetowej. Spektakl zdążył już zgarnąć wiele prestiżowych nagród i przy okazji przy okazji odwiedzić wiele międzynarodowych festiwali. Jako osoba, która przez wiele długich miesięcy polowała na bilety, z radością chciałbym oznajmić, że ten hitowy dramat zostanie wyemitowany przez TVP.

REKLAMA

1989 już dzisiaj w TVP1

REKLAMA

Dzisiaj (czyli 27.05) na kanale TVP1 i w serwisach streamingowych TVP zostanie wyemitowany spektakl. Będzie to transmisja na żywo z Teatru Słowackiego w Krakowie. Zacznie się ona po godzinie 20:00.

Spektakl „1989” w reżyserii Katarzyny Szyngiery zabiera widzów do tytułowego roku 1989 i przemian, które trwały w jego trakcie. Pokazuje on wielu bohaterów tamtego czasu, nie skupiając się jednak jedynie na ich politycznej działalności, ale także pokazuje ich życie rodzinne. Na ekranie zobaczycie teatralne wersje Wałęsów, Frasyników i Kuroniów, a także m. in. Jaruzelskiego.

Spektakl powstał niedługo po tym, jak ówczesny minister kultury Piotr Gliński wycofał się z finansowania Teatru Słowackiego. W tym kontekście spektakl jest na pewno wzmocnieniem mitów Okrągłego Stołu i 4 czerwca 1989 r., co nie jest bez znaczenia z perspektywy bieżącej polityki.

Współautorami scenariusza "1989" są Katarzyna Szyngiera, Marcin Napiórkowski oraz Mirosław Wlekły. Na deskach teatru występują m. in. Rafał Szumera, Karolina Kazoń, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Agnieszka Kościelniak, Mateusz Bieryt i Magdalena Osińska.

Muzykę do spektaklu tworzył Andrzej „Webber” Mikosz.

Czytaj także naszą recenzję: Owacje na stojąco przez 10 minut. Reakcja publiczności mówi sama za siebie. "1989" to wyjątkowy musical

1989 w telewizji - zwiastun
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA