2. sezon serialu „Suburra”, „Kafarnaum” i oscarowa gala. Podpowiadamy, co obejrzeć w ten weekend
To już ostatni weekend najkrótszego miesiąca w roku. Polecamy filmy i seriale, które warto obejrzeć w ten weekend.
Wkrótce nasze serca zabiją szybciej na widok pierwszych zielonych listków na drzewach i gdzieniegdzie przebijających się krokusów. Jednak zanim w pełni będziemy mogli się cieszyć urokami przyrody budzącej się po zimie, musimy jeszcze trochę pooglądać szarych i nieszczególnie ładnych dni. Tutaj jak zwykle przychodzą nam z pomocą kina, telewizja i serwisy VOD.
Najlepsze filmy, seriale i programy – co obejrzeć w ten weekend?
Suburra (2. sezon)
Uznany przez widzów i krytyków włoski serial „Suburra” powraca ze swoim drugim sezonem. Rozgrywający się w Rzymie, emocjonujący thriller opowiada o zawiłych związkach pomiędzy Kościołem, gangami, deweloperami i państwem. Produkcja koncentruje się na wyrywku z życia trzech mężczyzn pochodzących z diametralnie różnych środowisk. Jednak by osiągnąć swoje cele, są zmuszeni do zawiązywania niecodziennych sojuszy.
2. sezon serialu „Suburra” możecie oglądać na platformie Netflix od 22 lutego.
Fotograf z Mauthausen
Młody fotograf, Francisco Boix postanawia wykorzystać swoje położenie, by pokazać całemu światu, co tak naprawdę dzieje się w jednym z obozów koncentracyjnych położonych w Austrii. Aby spełnić swoje plany, musi wykraść negatywy fotografii z terenu obozu Mauthausen-Gusen. Produkcja jest oparta na faktach.
Film „Fotograf z Mauthausen” obejrzycie od 22 lutego w serwisie Netflix.
Paryż jest nasz
Dwudziestokilkuletnia mieszkanka Paryża, Anna, cudem przeżyła poważną katastrofę lotniczą. To wydarzenie zmusza kobietę do wyruszenia w głąb swoich wspomnień. Paryż pełni tutaj rolę tła, ale też i bohatera przygód Anny, gdzie ostatecznie miesza się jej rzeczywistość, przyszłość i przeszłość.
„Paryż jest nasz” możecie zobaczyć na Netfliksie od 22 lutego.
Jimmy Breslin i Pete Hamill są ikonicznymi postaciami współczesnego dziennikarstwa. W drugiej połowie XX wieku swoim niepowtarzalnym stylem i podejściem do zawodu zdefiniowali to, co obecnie nazywamy nowojorskim dziennikarstwem. Dzięki swojemu warsztatowi, pasji, a także dowcipowi udało im się stworzyć niezapomniane opisy reporterskie miasta i ludzi w nim żyjących.
Dokument „Breslin I Hamill: Mistrzowie reportażu” obejrzycie w serwisie HBO GO od 21 lutego.
Diabeł ubiera się u Prady
Powodów, aby obejrzeć „Diabeł ubiera się u Prady” jest wiele. Oprócz fantastycznej obsady aktorskiej i świata przepełnionego blichtrem i sławą jest też w „Diable” świetne poczucie humoru i pełno subtelnej ironii. To dzięki nim postacie Emily Charlton, Andrei Sachs i w końcu Mirandy Priestly zyskują z biegiem czasu coraz więcej wdzięku.
Film „Diabeł ubiera się u Prady” obejrzycie na platformie HBO GO od czwartku 21 lutego.
Patryk Vega powraca z drugą częścią głośnych „Kobiet mafii”. A w niej spotykamy dobrze nam znane bohaterki i kilka nowych twarzy. Niania przejmuje władzę nad Warszawą i przygotowuje się do największej akcji przemytniczej, jaka miała miejsce na terenie Polski. Do nadwiślańskiego kraju przyjeżdża Kolumbijka Aida. Nieoczekiwanie znajduje sprzymierzeńca w osobie trójmiejskiego przemytnika Mata. W dodatku na wolność wychodzi Spuchnięta Anka, która musi zderzyć się z szarą rzeczywistością. W Maroku Siekiera wdaje się w niebezpieczny romans z Amirem, islamskim bojownikiem.
„Kobiety mafii 2” pojawią się w polskich kinach w piątek, 22 lutego.
Na dwa dni przed rozdaniem tegorocznych Oscarów w polskich kinach debiutuje tegoroczny libański kandydat i jednocześnie rywal „Zimnej wojny” o tytuł najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Reżyserka obrazu, Nadine Labaki, maluje wstrząsającą wizję slumsów, w których przyszło żyć dwunastoletniemu Zainowi. Chłopiec właściwie nie miał dzieciństwa. Pracuje fizycznie w sklepie i nie może się uczyć. Musi zmagać się z problemami, którymi powinni zająć się dorośli ludzie. Jego frustracja w końcu znajduje ujście na sali sądowej, gdy chłopiec pozywa swoich rodziców za to, że się urodził.
Film „Kafarnaum” zobaczycie w polskich kinach od 22 lutego.
Gdyby ulica Beale umiała mówić
Rzutem na taśmę przed Oscarami w polskich kinach zawita także kolejna produkcja nominowana do jednych z najbardziej prestiżowych nagród w świecie filmowym. Tish i Fonny’ego łączy niezwykłe uczucie. Para kocha się nad życie. Jednak pewnego dnia zostają rozdzieleni. Chłopakowi zostaje postawiony zarzut gwałtu na pewnej Portorykance. Chłopak posiada solidne alibi, jednak wydaje się, że policji wystarczy do oskarżenia kolor skóry chłopaka. Tish wraz ze swoją matką podejmują próby uwolnienia Fonny'ego z ciążących na nim zarzutów.
Film „Gdyby ulica Beale umiała mówić” obejrzycie w polskich kinach od 22 lutego.
A co poza tym?
Weekend w telewizji minie pod znakiem wieczornego kina. W sobotę o 20:05 na Polsacie film „Noc w muzeum. Tajemnica grobowca”. Na TVN-ie pojawią się kolejno o 20:00 „Och, życie!”, o 22:20 „Dziewczyna mojego kumpla”, aż w końcu dla nocnych marków trzydzieści pięć minut po północy „Strzelec”. Na TVP Kultura z kolei obejrzycie o 20:20 „Diabelską przełęcz” i o 23:35 „Wstręt”.
Niedziela to przede wszystkim gratka dla tych, którzy nie będą mogli zasnąć przed Oscarami. Na TVP1 o 23:55 pojawi się „Poradnik pozytywnego myślenia”. Na TVP2 o 20:05 film „Zapowiedź”. TVN o 20:00 rozbawi nas „Shrekiem Trzecim”. Stacja o 22:00 pokaże „Niezłomnego”, a za pięć pierwsza wyemituje film „Sztos”. Sama transmisja z gali oscarowej rozpocznie się 25 lutego o 00:30 na antenie Canal+.