REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

A4Tech X-710F

Szukasz dobrej i nie drogiej myszki przeznaczonej nie tylko do pracy, ale również do gier? W ofercie jest ich od groma, jednak Twoje finanse nie pozwalają kupić myszy oscylującej w granicy większej niż 100 zł. Na luksusy trzeba czekać, jednak nie zawsze. Najlepszym luksusem nie umniejszającemu Twemu portfelowi więcej niż 100 zł będzie mysz A4Techa z serii X7.

11.03.2010
15:49
Rozrywka Blog
REKLAMA

W moje ręce trafiła mysz przewodowa o modelu X-710F. Jest to jeden z trzech modeli myszek optycznych oznaczonych literką X. Poza 710 mamy również 708 i 718. Jest jeszcze model X-750, ale to już jest myszka laserowa, której tu opisywać nie będziemy.

REKLAMA

Z wyglądu myszka wygląda porządnie i estetycznie. Na górze zamieszczony jest znaczek X7, oznaczający ich serię. Po lewej stronie myszki jest gumka antypoślizgowa, a także dwa przyciski służące za "Cofnij" i "Dalej" w przeglądarkach Internetowych. Sama mysz posiada 6 programowalnych przycisków, w którym największą uwagę przykuwa mały, czerwony, prostokątny guziczek - jest to przycisk 3xFire. Dzięki niemu, jednym kliknięciem wykonamy potrójny strzał. Przykładowo otwierając folder klikniemy raz - folder mamy otwarty. Użyjemy karabinu w Call of Duty - karabin strzeli 3 razy. Nad rolką jest umieszczony dodatkowy przycisk, dzięki któremu możemy zmienić rozdzielczość myszki, od 400 poprzez 600, 800 i 1000 DPI.

Co jeszcze ciekawsze, rolka podświetla się na dany kolor, kiedy chcemy zmienić rozdziałkę. Są to odpowiednio barwy zieleni, żółci i czerwieni (od 600 DPI w górę - przy 400 rolka jest bezbarwna). Bajer? A jakże!

Wady? Niewiele i myślę, że nie istotne, gdyż to tylko estetyka. Między innymi po pewnym czasie zdziera się numerek serii na obudowie, wręcz zanika. No i lekkie przebarwienie przy lewym przycisku. Wiem, że od częstego używania, ale co ja poradzę. ;-) Jednak od zakupu minęło trochę czasu, a wiele myszy za podobną kwotę zdziera się o wiele szybciej niż ta.

W zestawie z myszą, poza samym sprzętem otrzymujemy również sterowniki na płytce CD, instrukcję w języku angielskim (a po kiego komu w polskim ;-)), a także praktyczną w użyciu przejściówkę USB -> PS2.

Sama mysz w mej dłoni leży bardzo dobrze. Praca z nią jest przyjemna, ręka się nie ślizga, nigdy nie odczuwałem jej zmęczenia po pracy z tym gryzoniem. Przy grach spełnia swoje zadanie wyśmienicie, zwłaszcza że przy najwyższej rozdziałce mysz chodzi idealnie szybko, dzięki czemu świetnie się nadaje do gier FPP. I mimo że mam ją już od pewnego czasu, moja ocena się nie zmieniła. Jest to bardzo dobra mysz za niską cenę, polecam!

wygląd: 10

zastosowanie: 10

REKLAMA

ergonomia: 9

opłacalność: 10

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA