REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Alyson Stoner obnaża Hollywood. Aktorka opowiedziała o mrocznych stronach kariery dziecięcych gwiazd Disneya

Alyson Stoner przerwała milczenie. Aktorka w swojej nowej serii postanowiła obnażyć Hollywood, skupiając się przede wszystkim na tym, czego doświadczyła jako dziecięca aktorka. Dostęp dorosłych do jej ciała, pierwszy pocałunek czy przywłaszczanie sobie jej pieniędzy przez zespół menadżerów to tylko jedne z bardziej poruszających tematów, o których Alyson wspomniała w serii "Dear Hollywood".

10.09.2023
14:21
Alyson Stoner obnaża Hollywood. Aktorka opowiedziała o mrocznych stronach kariery dziecięcych gwiazd Disneya
REKLAMA

"Uzależnienie od narkotyków, leczenie psychiatryczne, zdziesiątkowany majątek, traumy na tle seksualnym, odsiadka w więzieniu, samobójstwo" - zaczyna swój pierwszy odcinek Alyson Stoner, wymieniając te aspekty, które dotyczą popkulturowego fenomenu, jakimi są dziecięce gwiazdy. Dla tych, którzy wychowali się na produkcjach Disney Channel i dorastali wraz z bohaterami ich ulubionych filmów i seriali, może to być wyznanie wstrząsające, choć nieodosobnione.

W styczniu bieżącego roku na polskim rynku wydawniczym ukazał się tytuł "Cieszę się, że moja mama umarła" autorstwa Jenette McCurdy, gwiazdy seriali Nickelodeon. Aktorka poruszyła tam wiele kwestii, jak toksyczne relacje z matką, zaburzenia odżywiania, depresja czy alkoholizm, z którymi, wskutek bycia dziecięcą i nastoletnią gwiazdą, musiała borykać się w dorosłym życiu. Z kolei w marcu Cole Sprouse, znany z roli Cody'ego Martina w serialach Disney Channel "Nie ma to jak hotel" i "Nie ma to jak statek", zagościł w podcaście Alex Cooper "Call Her Daddy". Cole wyznał wtedy, że on i jego brat Dylan byli zmuszani do robienia aktorskiej kariery, by podreperować rodzinne finanse. Jenette zaczynała karierę aktorską w wieku 8 lat, Dylan i Cole z kolei po raz pierwszy pojawili się na ekranie mając 6 miesięcy.

Alyson Stoner miała 3 lata, kiedy zaczęła stawiać pierwsze kroki w branży aktorskiej, a w Hollywood zaczęła pracować zawodowo już jako 7-latka. W dniu swoich 30. urodzin aktorka postanowiła podzielić się swoimi wspomnieniami w serii "Dear Hollywood", przybliżając widzom ponure strony bycia dziecięcą gwiazdą.

REKLAMA

Kim jest Alyson Stoner?

Alyson pojawiła się na ekranie po raz pierwszy w 2000 roku. Zagrała wtedy w programie "Super Short Show", 3 lata później w filmie "Fałszywa dwunastka", a w 2005 roku miała już na koncie epizodyczną rolę w popularnym serialu Disney Channel - "Nie ma to jak hotel". Alyson pojawiła się także w produkcjach z serii "Step Up", jednak największą popularność zdobyła za sprawą filmów "Camp Rock" i "Camp Rock 2: Wielki finał" z Demi Lovato i Joe Jonasem w rolach głównych. Aktorka wcieliła się tam w Caitlyn Geller, przyjaciółkę Mitchie i od tamtej pory o nieco o niej ucichło. Pojawiła się później w kilku filmach, jednak o gwieździe nie było zbytnio słychać, aż do teraz.

Alyson Stoner postanowiła obnażyć Hollywood. Gwiazda rozpoczęła serię, w której odsłania kulisy bycia dziecięcą gwiazdą.

W dniu swoich 30 urodzin Alyson opublikowała pierwszy odcinek z serii "Dear Hollywood", w której postanowiła przybliżyć kulisy pracy jako dziecięca aktorka. Opowiedziała w nim, dlaczego dziecięce gwiazdy są skazane na porażkę, wyliczając problemy, z którymi mierzyli (lub mierzą się) jej rówieśnicy z branży. Wspominała także o niekomfortowych sytuacjach na planie, związanych z dorosłymi, uczestniczącymi w zdjęciach do produkcji:

Podczas dopasowywania garderoby często zdarza się, że dziecko rozbiera się i przebiera w obecności dorosłych, którzy mogą również dotykać jego ciała, również w pobliżu genitaliów (...). Kiedy masz już odpowiednią fryzurę i makijaż, charakteryzatorzy spędzają resztę dnia na retuszowaniu, poprawianiu luźnych włosów, ocieraniu potu i podkreślaniu ust. A potem, kiedy masz zostać podpięta pod mikrofon na planie, nieznajomy wsuwa zimną, lepką rękę pod Twoją koszulkę lub w spodnie i przykłada mikrofon do Twojej nagiej skóry. Czy masz nadzieję, że najpierw zapyta o pozwolenie? Tak. Ale to, czy to zrobi, czy nie, nie zniweluje uczucia niezręczności, kiedy niezliczona liczba dorosłych dotyka mojej nagiej, nastoletniej skóry pod ubraniem, a potem zakłada słuchawki, w których słyszy każdy oddech, każde kichnięcie, każde moje słowo, nawet poza kamerami

- wyznała.
Pierwszy odcinek z serii "Dear Hollywood" autorstwa Alyson Stoner

Alyson poruszyła także temat związany ze swoją gażą, którą otrzymywała jako dziecko. Opowiedziała o sytuacji, w której odkryła, że na jednym z jej kont nie ma żadnych środków, mimo że powinno znajdować się na nim około 500 tys. dol. Po przeprowadzaniu własnego śledztwa okazało się, że współpracujące z nią dorosłe osoby z bliskiego otoczenia rozdzielały między siebie pieniądze, które Alyson otrzymywała za swoją pracę:

Kiedy wszystko sprawdziłam, odkryłam, że mój były zespół biznesowy i inni dorośli w moim życiu opracowali plan, w ramach którego od dzieciństwa płacili sobie dodatkowe pieniądze z tego jednego konta. I najwyraźniej jako dziecko godziłam się na to. Tyle że wtedy nie rozumiałam, co się dzieje. A po latach, nawet gdy nie byli już tak zaangażowani w mój biznes jak wcześniej (...), a ja nie zarabiałem już tyle pieniędzy, nadal wypłacali sobie z tego konta tę samą kwotę.

Aktorka zdradziła także, jak wyglądały kulisy nagrywania filmu "Camp Rock 2". Jej wyznanie było wstrząsające.

Wyszło bowiem na jaw, że film Disneya dla młodzieży był kręcony w fatalnych dla młodych aktorów warunkach, a miało to związek z temperaturą, jaka panowała na planie podczas nocnych zdjęć:

O północy drżeliśmy w mroźnej Kanadzie. Usta stają się niebieskie, leje deszcz, a my mamy na sobie koszulki na ramiączkach i letnie ubrania. Trzeba tańczyć i radośnie śpiewać na tej śliskiej scenie, gdzie ludzie upadają i doznają kontuzji. Aby bardziej to zobrazować, członkowie załogi mieli na sobie parki i wkłady grzewcze w ubraniach, a mimo to nadal było im zimno

- wyznała Alyson.

Stoner poruszyła w swojej serii wiele innych tematów, które dotyczyły m.in. kiepskich przepisów na planie, pozwalających przekraczać dorosłym granice dziecięcych aktorów, skrajności w byciu młodą gwiazdą czy zmiany swojej tożsamości. Niektóre fragmenty podcastu Alyson mają na TikToku już ponad milion wyświetleń, a cała seria "Dear Hollywood" jest dostępna na platformach YouTube, Spotify oraz Apple Podcasts.

Więcej na temat produkcji Disneya przeczytasz w innych artykułach:

REKLAMA

Zdjęcie główne: zrzuty ekranu z filmu Alyson Stoner oraz fragmentu produkcji "Camp Rock".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA