REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Zaskakujący hit Amazona wleciał do serwisu. Widzowie rzucili się na ten dziwny romans

Na platformie Amazon Prime Video można oglądać dość mocno promowany autorski film Amazona,- "Red White & Royal Blue". Produkcja powstała na podstawie współczesnej powieści romantycznej autorstwa Casey McQuiston. O czym opowiada hit Amazona?

11.08.2023
10:25
Amazon, Red, White & Royal Blue
REKLAMA

Już jest. Na Amazon Prime Video pojawił się mocno promowany "Red, White & Royal Blue". Film powstał na podstawie powieści romantycznej autorstwa Casey McQuiston.

REKLAMA

O czym jest hit Amazona, "Red White & Royal Blue"?

Akcja filmu skupiona jest wokół Alexa Claremonta-Diaza, Pierwszego Syna Stanów Zjednoczonych, oraz Henry’ego, Księcia Walii, drugiego syna brytyjskiej rodziny królewskiej. Oboje długo się ze sobą nie zgadzają, co mocno przyciąga uwagę mediów. W celu poprawienia swojego wizerunku, ale też poprawy stosunków miedzy Stanami Zjednoczonymi, a Wielką Brytanią, zostają zmuszeni do udawania rozejmu, co z kolei owocuje wspólnym spędzaniem czasu. Ich niechęć do siebie początkowo zamienia się w przyjaźń, a następnie przeradza się w uczucie, którego najbardziej nie spodziewają się oni sami.

Kto zagrał w filmie "Red White & Royal Blue"?

REKLAMA

Rola Alexa powierzona została Taylorowi Zakharowi Perezowi, którego fani mogą kojarzyć głównie z serii filmów "The Kissing Booth 2" oraz "The Kissing Booth 3". Z kolei w książę Henry'ego wcielił się Nicholas Galitzine. Aktor występował już dla platformy Amazon Prime Video, a konkretnie w adaptacji "Kopciuszka" z 2021 roku. W pozostałych rolach widzowie zobaczą m.in. Umę Thurman, która wcieliła się w matkę Aleksa oraz Stephana Fry. Aktor zagrał króla Wielkiej Brytanii, a prywatnie dziadka Hanery'ego. Reżyserią zajął się Matthew Lopez, który razem z Tedem Malawerem jest również autorem scenariusza powstałego na bazie powieści.

Najnowszy romans LGBT+ produkowany był przez kilka ostatnich lat, jednak nie doczekamy się jego kinowej premiery. Produkcja stworzona została z myślą o platformie Amazon Prime Video, gdzie zadebiutowała z samego rana w piątek, 11 sierpnia 2023 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA