REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jest już zwiastun filmu o Amy Winehouse. Kiedy premiera "Back to Black"?

"Back to Black" to nowy film biograficzny o zmarłej przed laty Amy Winehouse w reżyserii Sama Taylora-Jonhsona z Marisą Abelą w roli głównej. W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun filmu o artystce. Jak się prezentuje?

11.01.2024
13:19
Amy Winehouse zwiastun filmu
REKLAMA

Biograficzny film o Amy Winehouse był już zapowiadany jakiś czas temu, a teraz wreszcie przyszedł czas na oficjalną zapowiedź w formie obrazu. W sieci pojawił się pierwszy oficjalny teaser produkcji "Back To Black" z Marisą Abelą w roli głównej. Wcześniej aktorka dała się poznać widzom z m.in. serialu "Industry". Reżyserem produkcji jest Sam Taylor-Johnson, twórca takich produkcji, jak "Chłopiec z nikąd" czy "Pięćdziesiąt twarzy Greya".

REKLAMA

Więcej o muzyce przeczytasz w Spider's Web:

Jest już zwiastun filmu "Back to Black".

"Back to Black" skupi się oczywiście na życiu Amy Winehouse. Jak czytamy w opisie filmu, najnowszy biograficzny film o Amy opowie o wczesnej drodze artystki, która doprowadziła ją do wielkiej sławy, a w następstwie wydania jej przełomowego albumu studyjnego "Back to Black". To bezkompromisowe spojrzenie na kobietę, która stoi za tym fenomenem- czytamy w opisie.

Back to Black

Nie piszę muzyki po to, by być sławną – mówi Abela jako Winehouse w zwiastunie, gdy rozbrzmiewa w tle tytułowa piosenka. Piszę piosenki, ponieważ nie wiem, co bym zrobiła, gdybym tego nie robiła - dodaje.

W pozostałych rolach występują m.in. Jack O'Connel jako mąż artystki, Blake Fielder-Civil czy Eddie Marsan, który wciela się w rolę kontrowersyjnego ojca gwiazdy. Juliett Cowan zagrała mamę Amy.

REKLAMA

Back to Black. Kiedy premiera filmu?

Po śmierci artystki, która zmarła 23 lipca 2011 r. w wieku 27 lat w wyniku zatrucia alkoholem, powstało wiele filmów dokumentalnych. Jedną z produkcji o życiu Amy oraz jej dziedzictwie był film "Amy" z 2015 r. który zdobył Oscara. W 2021 r. wyszedł również film BBC "Reclaiming Amy". W zwiastunie nowej produkcji "Back to Black" Marisa Abela, podobna wizualnie do Amy Winehouse prezentuje się przekonywująco. Na całość jeszcze poczekamy, gdyż film ma trafić do kin 10 maja 2024.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA