REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie żyje Andrzej Wilk. Aktor zmarł w wieku 80 lat

Nie żyje Andrzej Wilk. Polski aktor filmowy i teatralny miał 80 lat. Wilk związany był z m.in. Wrocławskim Teatrem w Podziemiu.

04.09.2023
10:38
Andrzej Wilk śmierć
REKLAMA

Zmarł Andrzej Wilk. Aktor teatralny i filmowy miał 80 lat. Związany był z m.in. Teatrem Polskim w Podziemiu. W mediach społecznościowych teatru pojawiła się informacja o śmierci aktora.

REKLAMA

Nie żyje Andrzej Wilk. Aktor zmarł w wieku 80 lat.

Andrzej Wilk urodził się 30 stycznia 1943 roku we wsi Kowala. W 1965 roku skończył Wydział Aktorski PWST w Krakowie, a w tym samym roku zadebiutował teatralnie. Nie tylko grał w teatrze, ale był również dyrektorem kilku placówek - teatrów: Dramatycznego we Wrocławiu, Polskiego we Wrocławiu, Współczesnego, również we Wrocławiu, Polskiego w Poznaniu. W latach 1990-2017 ponownie był związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu.

Andrzej Wilk/ Facebook: Teatr Polski w Podziemiu
REKLAMA

Ostatni raz Andrzej Wilk pojawił się w filmie u boku Tomasza Kota

Z kolei na dużym ekranie Andrzej Wilk pojawił się na początku lat 60, a dokładnie w 1963 roku w filmie "Ubranie prawie nowe". Zagrał również w takich produkcjach, jak m.in. "Skok", "Sól ziemi czarnej", "Zaraza", "Uciec jak najbliżej" oraz "Wielki Szu" u boku m.in. Jana Nowickiego. Wilk zagrał też w takich serialach, jak m.in. "Królowa złodziei" oraz "Przyłbice i kaptury". Na wielkim ekranie po raz ostatni pojawił się w obrazie"Erratum" Marka Lechkiego w 2010 roku. W filmie wystąpił w roli szefa głównego bohatera, w którego wcielił się Tomasz Kot.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA