REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowy serial o Batmanie już wkrótce na Prime Video. Są pierwsze szczegóły i zdjęcia - wygląda to świetnie

Już w sierpniu na Amazon Prime Video trafi zupełnie nowy serial o Mrocznym Rycerzu, wyprodukowany przez Matta Reevesa i J.J. Abramsa. „Batman: Caped Crusader” będzie duchowym spadkobiercą kultowej kreskówki z 1992 r. Do sieci trafiły właśnie nowe szczegóły projektu i pierwsze zdjęcia.

10.05.2024
8:37
batman caped crusader serial kiedy premiera zdjęcia amazon prime video
REKLAMA

„Batman: Caped Crusader” w 1. sezonie będzie liczył 10 odcinków - wszystkie trafią do biblioteki Prime Video tego samego dnia. Produkcja zaproponuje zupełnie nowe spojrzenie na mitologię Gotham City. Co ważne, jej głównym twórcą jest Bruce Timm, czyli współautor ikonicznego „Batman: The Animated Series” z lat 90. ubiegłego stulecia. Projekt ma nawiązywać do tamtej animacji, ale opowie o Mrocznym Rycerzu na swój własny, autonomiczny sposób. Scenarzyści, wśród których znaleźli się Ed Brubaker i Greg Ruck (twórcy uznanej komiksowej serii „Gotham Central”) zadbali, by nowy serial był brutalniejszy i mroczniejszy w tonie od poprzednika. Timmowi zależało, by tym razem podejść do tematu nieco poważniej, pogłębiając charaktery i rys psychologiczny swoich postaci - zarówno pozytywnych, jak i antagonistów. 

REKLAMA

Batman: Caped Crusader już wkrótce na Amazon Prime Video. Pierwsze zdjęcia

Poprzednia kreskówka była utrzymana w stylistyce Dark Deco - to miks stylistyki z lat 20. i 30., (Art Deco), 40. i 50. (noir) oraz bardziej współczesnej technologii lat 90. Nowy serial ma jednak przenieść nas do świata inspirowanego niemal w całości latami 40. (możemy zatem liczyć na typowe dla tamtego okresu ubrania, samochody i architekturę, ale komputerów czy telefonów komórkowych nie uświadczymy), a także czerpać z ówczesnego czarnego kryminału oraz komiksów o Mrocznym Rycerzu z tamtego okresu, kiedy to poznaliśmy wiele kultowych postaci (Clayface, Catwoman).

Batman

Nie zabraknie też całkowicie nowych, oryginalnych elementów, jakich jeszcze nie widzieliśmy. Przykładowo: Timm, współtwórca postaci Harley Quinn, zamierza pokazać ją w w nowym świetle i uczynić z niej kogoś więcej niż tylko dziewczynę Jokera: mroczną, niebezpieczną, wykorzystującą znajomość psychiatrii jako broń.

Współtworzyłem postać, więc czuję do niej wiele miłości, ale pomyślałem, że wprowadzenie jej do tego serialu może być interesujące - zwłaszcza, gdy nie jest tylko dziewczyną Jokera. Jak to zrobimy? Ważną kwestią było wywrócone konceptu do góry nogami. Oryginalna dr Quinzel była poważniejsza, a gdy przeistoczyła się w Harley, stała się dziwaczna i szalona. Pomyśleliśmy sobie, co jeśli to odwrócimy? Tutaj dr Quinzel jest bardziej zabawna i zwariowana, a gdy staje się Harley Quinn, staje się przerażająca

- opowiedział.

Czytaj więcej o Batmanie w Spider's Web:

REKLAMA

Sam Batman ma być też bardziej - cytując - dziwaczny, inny niż jego poprzednie inkarnacje. Nie ma obsesji na punkcie śmierci rodziców, ale bardzo go ona zmieniła - tak bardzo, że nie jest przystosowany do życia jako normalny człowiek. Na zewnątrz to Bruce Wayne, ale w środku nieustannie Batman. A zatem na co dzień udaje kogoś, kim nie jest.

Za serię, której na wstępie zamówiono dwa sezony, odpowiadają studia Warner Bros. Animation, Bad Robot Productions i 6th & Idaho. Początkowo dystrybucją miało zająć się HBO, jednak ostatecznie firma zrezygnowała, a tytuł został przejęty przez Amazona.

Batman: Caped Crusader - premiera w Amazon Prime Video już 1 sierpnia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA