REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Wokaliści disco polo przepraszają za Bayer Full

Nie ustają dyskusje o feralnych dotacjach dla artystów przyznanych przez MKDiN. Do rozmowy włączyli się także wykonawcy disco polo, którzy próbują odciąć się od słów lidera grupy Bayer Full o zespole Kult.

18.11.2020
13:22
ludzie na koncercie
REKLAMA
REKLAMA

Moim marzeniem jest, by 2021 rok był zdecydowanie mniej ciekawym, wręcz nudnym rokiem, bo dotychczasowe 11 miesięcy tegorocznych dramatów i absurdów staje się zwyczajnie męczące. W okolicach minionego weekendu w mediach zawrzało w związku z przyznaniem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego milionów złotych dotacji dla poszkodowanych przez pandemię koronawirsua przedstawicieli branży artystycznej. Wśród beneficjentów miał znaleźć się m.in. zespół Bayer Full, na co dziennikarze i obywatele za pośrednictwem social mediów zareagowali sporym oburzeniem. Na ten moment wypłaty dla artystów, które porozdzielał algorytm, zostały wstrzymane, ale dyskusja ciągle trwa.

Do tego pojawili się artyści, którzy od razu stwierdzili, że ich zdaniem niemoralnym jest przyjmować pieniądze od podatników w sytuacji, gdy są branże i ludzie (np. w służbie zdrowia) bardziej ich potrzebujący.

My nie prosiliśmy chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej. Niektórzy koledzy już zarabiają w inny sposób dzieląc swój czas na pracę i próby – powiedział Kazik Staszewski.

Następnie dodał:

Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz. Po drugie- rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy.

Na te słowa z kolei w wywiadzie dla Polsat News zareagował Sławomir Świerzyński z zespołu Bayer Full, który miał dostać od obywateli ok. 500 tys. zł.:

Głupszej wypowiedzi to dawno nie słyszałem – stwierdził Świerzyński.

Na szczęście niedługo później rozwinął swą wypowiedź odnosząc się do argumentu, że artystów można wspierać kupując ich płyty:

A kto by chciał ich płytę kupić? Bayer Full sprzedał w Polsce 17 i pół miliona płyt, na fakturę, i od tego wszystkiego odprowadził podatki. My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że „nie chcemy waszych pieniędzy”, to… Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość boską?

źródło: Demotywatory/Kwejk/Sekcja Gimnastyczna/Archiwum

Komentowaliśmy już te wypowiedzi we wcześniejszym tekście. Przeciwko liderowi Bayer Full zaczęli się wypowiadać inni wykonawcy disco polo. Jako jedni z pierwszych głos zabrali B-QLL oraz D-Bomb, którzy jednogłośnie przepraszają za Bayer Full.

REKLAMA

To zapewne początek akcji #przepraszamzaBayerFull. W momencie kryzysu warto pamiętać o solidarności branży artystycznej, bo, jak brzmią słowa pewnej znanej piosenki, pewnego zespołu, który sprzedał ponad 17 mln płyt: „wszyscy Polacy, to jedna rodzina”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA