REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Beta Battlefield 4 wzbogaciła się o nowy tryb. Dalej Wam nie działa? Pomożemy

Wersja beta, którą tak naprawdę powinniśmy nazwać demem, działa od kilku dni. Moje wrażenia z nowej strzelaniny DICE możecie znaleźć w tym miejscu. Niestety, nie każdy jest w stanie uruchomić czwartego Battlefielda, mimo odpowiedniej konfiguracji sprzętowej. Pomagamy tym, którzy wciąż nie byli w stanie zdobyć wirtualnego Szanghaju.

10.10.2013
19:11
Beta Battlefield 4 wzbogaciła się o nowy tryb. Dalej Wam nie działa? Pomożemy
REKLAMA
REKLAMA

Beta nie działa, co teraz?

Bardzo wielu graczom Beta Battlefield 4 nie działa. Po wczytaniu się mapy, ekran ładowania ulega zamrożeniu, bądź gracz trafia ponownie do pulpitu, bez żadnego wyraźnego komunikatu o błędzie, ot informacja o programie, który przestał działać.

battlefield 4 1

Sam przeszedłem przez mękę, prawdziwe piekło, aby w końcu uruchomić nadchodzącą produkcję od DICE. Program zadziałał dopiero na trzecim posiadanym przeze mnie komputerze, z kartą graficzną od Nvidii, lecz również nie bez problemów. Wzbogacony godzinami zabawy w systemie oraz atakami agresji, ukierunkowanymi w stronę EA, spróbuję Wam pomóc, aby i Wy mogliście wciąć udział w testowaniu gry, nim te ulegnie zakończeniu.

Mamy kilka rozwiązań

Po pierwsze, co bardzo ważne, PunkBuster, system odpowiedzialny za zabezpieczenia przed oszustami na serwerach, musi być zaktualizowany do najnowszej możliwej wersji. To Origin powinien się tym zająć, lecz praktyka pokazała, że nie zawsze jest tak pięknie. Najnowszą wersję PunkBustera ściągniecie z tej strony. Po jej instalacji pamiętajcie, aby dodać do bazy Battlefielda 4, zgodnie z instrukcją, jaka znajduje się na witrynie, do której Was odesłałem.

battlefield 4 2

Po drugie, sterowniki karty graficznej. Te muszą być najnowsze z możliwych. Co więcej, dla mojej karty graficznej od Nvidii nie wystarczyła najbardziej aktualna wersja oferowana przez producenta. Battlefield 4 uruchomił się dopiero na sterownikach BETA, które możecie pobrać z tego miejsca. W przypadku kart Radeona, również musicie zainstalować sterowniki beta. Znajdziecie je w tym miejscu.

Po trzecie – tryb administratora. Zarówno Battlefield 4 jak również sam Origin powinien być uruchamiany właśnie w takim trybie. Aby tego dokonać, klikacie na odpowiednie ikony skrótów na pulpicie, wybieracie opcję „właściwości” po czym w zakładce „zgodność” zaznaczanie interesującą nas wartość, zatwierdzając ją przyciskiem „zastosuj”.

battlefield 4 3

Po czwarte – aktualizacja DirectX oraz Microsoft Visual C++ 2012. To również zadanie platformy Origin, ale warto upewnić się, że wszystko zostało zrobione jak należy, ręcznie instalując aktualizację po pobraniu i zainstalowaniu bety czwartego Battlefielda. Pliki instalacyjne znajdziecie w folderze, w którym znajduje się sama gra: Battlefield 4 Beta__Installervcvc2012Update3redist. Pamiętajcie, aby dokonywać instalacji z prawami administratora.

Po piąte – beta Battlefield 4 przeznaczona jest jedynie dla komputerów 64-bitowych. Sprawdźcie, jaką wersję systemu posiadacie, zaglądając do folderu „system” w panelu sterowania. Jeśli wasz system operacyjny spełnia te wymagania, upewnijcie się, że również jest zaktualizowany. Sieć zna wiele przypadków niepowodzenia uruchomienia bety spowodowanej właśnie brakiem service-packa.

Nowy tryb

REKLAMA
batlefield 4 beta 2

Dzisiaj Battlefield 4 doczekał się nowego trybu, o nazwie „Obliteration”. Zupełna nowość w serii, pozwalająca na zabawę w terrorystów. Nowym zadaniem graczy jest podkładanie oraz dezaktywacja łądunków wybuchowych na mapie. Wygrywa ta drużyna, która podczas jednej rozgrywki zdetonuje jak największą ilość ładunków. Wszystkich, którzy jeszcze nie wzięli udziału w becie, zapraszam pod ten adres, skąd bezpłatnie ściągniecie testową wersję nanowszego Battlefielda.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA