REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Nie czekajcie dłużej na solowy film z Bobą Fettem w roli głównej. To kolejna ofiara rządów Kathleen Kennedy

Czekaliście na spin-offy z najsłynniejszymi postaciami Gwiezdnych wojen? Dłużej nie musicie. Właśnie ogłoszono, że Boba Fett nie doczeka się realizacji solowego pełnometrażowego filmu. Disney woli skupić się na swoich serialach.

26.10.2018
21:51
boba fett
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli Marvel Cinematic Universe jest najlepszym dowodem na skuteczność mądrego zarządzania filmowym uniwersum i podejmowania rozsądnych decyzji, to dokładną antytezą MCU byłby sposób, w jaki Disney traktuje Gwiezdne wojny. Od ponad roku firma notuje wpadkę za wpadką. Szefowie Disneya i Lucasfilmu zdążyli w międzyczasie zwolnić kilku reżyserów, zantagonizować najwierniejszy fandom i zaliczyć kilka artystycznych lub kasowych wpadek.

Jak wiele zmieniło się od czasu premiery Przebudzenia Mocy najlepiej pokazuje podejście firmy do filmowych spin-offów. Jeszcze w maju mówiło się, że spin-off o Bobie Fetcie zostanie powierzony reżyserowi Logana - Jamesowi Mangoldowi. Wtedy jeszcze przedstawiciele Lucasfilmu nie wierzyli w informacje o planowanym przez część fanów bojkocie. Słabe wyniki finansowe obrazu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie pokazały jednak, że fani nie żartują. Do mediów od razu zaczęły przeciekać informacje, że wobec takiej postawy planowane filmy o Obi-Wanie Kenobim, Bobie Fetcie i Yodzie zostają czasowo wstrzymane. Firma zdementowała później te plotki, ale niepokój został zasiany. Jak to zwykle bywa, właśnie okazało się, że w tych pogłoskach było ziarno prawdy.

boba fett class="wp-image-216848"

Disney w międzyczasie zaczął kłaść coraz większy nacisk na seriale przeznaczone do biblioteki przygotowywanego serwisu VoD.

Pierwsza próba nie została przyjęta pozytywnie przez fanów. Nie bez powodu - Star Wars Resistance zostało przez wielu krytyków okrzyknięte najgorszą produkcją Disneya od dawna. Znacznie większe oczekiwania są związane z planowanym serialem Jona Favreau. Produkcja ma kosztować 100 mln dolarów za cały sezon (część kosztów na pewno pójdzie na gaże ogłoszonych reżyserów), co pokazuje nadzieje firmy związane z The Mandalorian. Bo właśnie tak nazywa się produkcja, która opowie o samotnym członku słynnej grupy militarnej świata Star Wars. Tej samej, do której należeli Jango i Boba Fett.


Problem jest taki, że zdaniem szefowej Lucasfilmu nie ma potrzeby robić dwóch osobnych produkcji o podobnym typie bohatera. Dlatego, jak poinformował krytyk filmowy Erick Weber, Kathleen Kennedy zdecydowała o skasowaniu spin-offa. Zamiast tego wszystkie siły Disneya i Lucasfilmu skupią na przygotowaniu The Mandalorian.

REKLAMA

Teoretycznie Boba Fett miałby szansę pojawić się w produkcji jako jedna z postaci pobocznych - akcja serialu rozgrywać się będzie siedem lat po Bitwie o Endor. Na ten moment to jednak nic więcej niż tylko spekulacje. Jedyną pewną informacją jest to, że jeden z ulubieńców fandomu nie otrzyma własnego filmu. Kathleen Kennedy raczej nie odzyska tą decyzją zaufania wielbicieli Gwiezdnych wojen.

The Mandalorian trafi na Disney VoD w 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA