REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Bogaty pakiet gier od Groupees za marne cztery dolce

Zostały cztery krótkie dni aby skorzystać z pakietu gier od Groupees w ramach Digital Game Factory. W pudełku może znaleźć się nawet osiem gier za jedyne cztery baksy.

07.03.2013
12:22
Bogaty pakiet gier od Groupees za cztery dolce - splay.pl/
REKLAMA

Jeden papierek z podobizną George'a Washingtona wystarczy aby stać się właścicielem zestawu, w skład którego wchdzi Commandos: Behind Enemy Lines, Commandos: Beyond the Call of Duty, Commandos 2: Men of Courage, Broken Sword 2: The Smoking Mirror i Imperial Glory. Rzucając na stół jeszcze trzy dolary można dołożyć do paczki trójcę gier, tzn. Commandos 3: Destination Berlin, Broken Sword : Director’s Cut Edition i Praetorians.

REKLAMA

Commandos: Behind Enemy Lines, taktyczna gra akcji w realiach II Wojny Światowej ma już piętnaście lat, więc trudna nazwać „komandosa” nowością wydawniczą. Z drugiej strony, założenia sztuki wojennej wielkiego Sun Zi nie zestarzały się przez piętnaście wieków, więc co tam niecałe dwie dekady. Kolejny przebój z listy ma na karku czternaście wiosen i jeśli ktoś jest fanem groszowych wyprzedaży, zapewne ma już tę gierkę z paczki Indie Gala.

Przebojową serię ze studia Pyro, kontynuuje dziesięć misji z Commandos 2. Tę grę można spotkać jeszcze w sprzedaży on-line. Na GOLu jest do wzięcia za niecałe osiem złotych, czyli... drogo. Jeśli ktoś ceni drugą odsłonę taktycznego Commandosa, może wydać nawet więcej, aktualnie na 3kropki.pl jest do nabycia za 24,99 zł.

commandos1

Równie odległe czasy reprezentuje Broken Sword 2: The Smoking Mirror. Mimo że to zabytek klasy zero, dla wielbicieli przygodówek tytuł obowiązkowy. O jego nieustającej popularności świadczy choćby fakt, że gra z 1997 roku doczekała się w połowie 2011 roku odświeżonej wersji, która na dodatek dobrze się sprzedała. Odmalowaną gierkę wyposażono również w takie fajne pomysły jak zapis stanu do Dropboxa, z którego później, już w domu, na stacjonarnym kompku, można było zaczerpnąć sejwy. W każdy bądź razie przygody George' a i Nico, którzy zmagają się z mroczną legendą Majów, warto sobie przypomnieć. Ta gra po prostu się nie starzeje.

W porównaniu do poprzednich tytułów, Imperial Glory to młodzieniaszek. Strategia nawiązująca do serii Total War ma zaledwie osiem lat ale fani gatunku raczej nie będą skakać ze szczęścia. Gra uzyskała niegdyś na metacritics 69 punków na 100 możliwych, co nie jest oszałamiającym wynikiem. Jednym z minusów był niewysoki stopień trudności i niemała ilość błędów logicznych. To jednak nie przekreśla tej gry z kretesem. Za kilkanaście centów można brać ją w ciemno.

ImperialGlory1

Bogaczy, którym nie żal czterech dolarów, czeka poważniejsza przeprawa z trzecią odsłoną Commandosa, która oznacza długi marsz na Berlin. Ta świetna pod względem taktycznym gra nie zestarzała się nawet o dzień, a mnogość i różnorodność niesztampowych misji gwarantuje świetną zabawę.

W pakiecie dodatkowym mamy jeszcze tylko dwa tytuły: Broken Sword : Director’s Cut Edition i Praetorians. Zagadka brutalnego morderstwa w Palais Royale w Paryżu pojawiała się już w różnorakich ofertach cyfrowych dystrybutorów. Ostatnim razem bodajże na Google Play w cenie 15 złotych. Ta gierka warta jest każdej wydanej na nią złotówki, nawet nie ma co się zastanawiać.

REKLAMA

Na końcu kolejki znalazł się hit naszych znajomych ze studia Pyro, strategia czasu rzeczywistego, która przeniesie graczy do czasów chwały Imperium Rzymskiego. Jako dowódca rzymskich legionów, hord Gallów lub armii Egiptu gracza czekają ponad dwie dziesiątki krwawych batalii. Praetorians nadal jest do wzięcia w niektórych sklepach, np. na muve.pl za 9,99 zł.

Powyższa paczka na pewno nie jest jakiś super duper hiper przebojem, który spowodowałby szturm podobny do oblężenia Media Marktu w dniu wyprzedaży, ale w większości są do dobre, wysoko oceniane gry, które niegdyś brylowały na szczytach listy przebojów. Nadal mają w sobie to coś i na pewno warto wyłożyć cztery baksy, aby się o tym przekonać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA