REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Cartoon Network Universe: FusionFall

MMORPG w świecie Cartoon Network? Czego to ludzie nie wymyślą. Warcraft, Conan, Piraci, Warhammer… to wszystko rozumiem, ale żeby kanał z kreskówkami? Dobra, tylko żartuję - prawda jest taka, że może być naprawdę fajnie. Właściwie to bardzo mało powstało dotychczas gier na motywach seriali animowanych z CN, więc zapotrzebowanie jest spore, nie ma co wybrzydzać.

11.03.2010
22:50
Rozrywka Spidersweb
REKLAMA

Cartoon Network Universe: FusionFall powstające właśnie w debiutującym studiu Grigon Entertainment to dość typowe MMO w dość nietypowym świecie i z kilkoma dość nietypowymi pomysłami. Tło fabularne prezentuje się bardzo kreskówkowo: jest sobie kosmiczna rasa, podbija kolejne planety, jej następnym celem ma być nasza Ziemia. Oczywiście nie jest to Ziemia, jaką widzimy za oknem - w świecie gry spotkać możemy miejsca i postacie znane z kreskówek takich jak Laboratorium Dextera, czy Scooby Doo. Współpraca z tymi bohaterami ma na celu ratowanie planety przed najeźdźcami i oczywiście zdobywanie doświadczenia.

REKLAMA

Tworzenie postaci nie odbiega zbytnio od innych pozycji tego gatunku, jednak jest bardzo uproszczone. Powód? Gra skierowana będzie do raczej młodszych odbiorców. Nie uświadczymy tutaj żadnych klas, kreowanie bohatera polegać będzie na ustaleniu płci oraz wyborze wyglądu zewnętrznego. Rozwój herosa ograniczony został do zaledwie czterech atrybutów, co również jest ukłonem w kierunku prostoty. Z obowiązku wspomnę o niemal nieodłącznych elementach MMO, które oczywiście znajdą swoje miejsce w FusionFall - gildie, instancje, wspólne rajdy. Nie jest to nic, czego byśmy nie widzieli w innych produkcjach tego typu. Ciekawym rozwiązaniem mogą być za to liczne zadania wymagające zręczności, jak np. skakanie po wszelkiego rodzaju platformach. Gra przyjmuje wtedy formę zręcznościówki - ciekaw jestem jakież to przekleństwa wykrzykiwać będą gracze, gdy przez lagi nie wskoczą na przejeżdżającą platformę…

Czego możemy jeszcze spodziewać się po tytule studia Grigon? Bardzo sympatycznej grafiki! Środowisko przedstawione zostało w trzech wymiarach, jednak oprawa stylizowana jest na tę rysunkową, znaną z kreskówek. Otoczenie prezentuje się dość ładnie, a przede wszystkim bardzo bogato. Twórcy obiecują świat pokaźnych rozmiarów, pełen szczegółów i zróżnicowanych obszarów. Znajdziemy tu mnóstwo miejsc żywcem z seriali animowanych, zamieszkiwanych przez bohaterów takich jak np. Billy i Mandy.

REKLAMA

Z Cartoon Network Universe: FusionFall wiązać można spore nadzieje, ale i liczne obawy. Ciężko mi wyobrazić sobie starszych graczy ustawiających się w kolejce po zapowiadaną grę, natomiast młodsi odbiorcy… Cóż, wciąż jest to MMORPG, więc polega głównie na sprytnym balansowaniu postaci, obliczaniu statystyk itp. - czy nie jest to zbyt ambitna rozgrywka dla dzieci, które ewidentnie są celem produktu? Ni to dla fanów kreskówek, ni to dla sieciowych "bohaterów". Oczywiście projekt studia Grigon Entertainment może trafić do tych dojrzalszych fanów Cartoon Network, jednak wątpię, by byli wystarczająco liczni, by gra odniosła sukces.

Jak wiele zapowiadanych teraz tytułów, omawiane dzieło planowane jest na jesień tego roku. Nie ma raczej szans na odciągnięcie graczy od poważnych i sprawdzonych MMO, nie ma co się łudzić. Zresztą, debiutujący twórcy celują zupełnie w inną grupę wiekową, więc nie będzie to bezpośrednia konkurencja… Jakim tworem ostatecznie okaże się ta nietypowa produkcja? Dowiemy się dopiero po premierze, ew. po beta-testach, które niedługo mają się rozpocząć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA