REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"X-Men: Days Of Future Past", czyli tak się buduje hype

Lubię "X-Menów", ale filmy z ich udziałem były w najlepszym razie przeciętne. "Days Of Future Past" ma szansę to zmienić na lepsze - jeśli obraz będzie równie dobry, co jego kampania viralowa, to chyba czeka nas hit. 

14.08.2013
15:37
„X-Men: Days Of Future Past”, czyli tak się buduje hype
REKLAMA

Na oficjalnym profilu "X-Menów" na Twitterze pojawił się kilka godzin temu schemat konstrukcyjny głowy Sentinela - robota zaprojektowanego specjalnie do walki z mutantami. Jak możecie zobaczyć tutaj, jest on pełen technicznego żargonu i bardzo szczegółowy.

REKLAMA
x-men-days-of-future-past-poster

Sentinele oryginalnie pochodzą z wydanego w 1965 komiksu "The X-Men". Prototyp (a właściwie tylko jego głowę) tej śmiercionośnej maszyny, potrafiącej z niesamowitą precyzją tropić mutantów mogliśmy zobaczyć w ostatniej części trylogii - "Ostatnim bastionie", gdzie był on używany przez podopiecznych profesora Xaviera podczas szkolenia. Jeśli jesteście zainteresowani większą ilością informacji o Sentinelach, które pojawią się "DOFP", możecie odwiedzić stronę internetową ich producenta, Trask Industries. Robi wrażenie.

W Internecie jest też dostępny trzydziestosekundowy fragment trailera. Dwa dni temu wyciekł prawie cały, ale jest skrzętnie usuwany ze wszystkich serwisów. Jeśli wam się poszczęści i gdzieś go dorwiecie, zdecydowanie warto obejrzeć.

Szczegóły fabularne nie są jeszcze znane. Prawdopodobnie historia będzie w jakiejś część zbieżna z tą, opowiedzianą w komiksie z 1981 roku o tytule właśnie "Days Of Future Past". Jego akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych - w teraźniejszości, gdzie X-Meni walczą z bractwem Mystique, oraz w przyszłości, w której mutanci żyją w obozach internowania, a na straży "normalności" stoją Sentinele. Za sprawą wizji z przyszłości, przesłanej w teraźniejszość przez Kitty Pryde, X-Meni muszą podjąć próbę zapobiegnięcia wydarzeniom, które mają sprowadzą na nich zagładę.

Zapowiedziane na 18 lipca 2014 roku "DOFP", czyli najnowszej części X-Menów, będzie kontynuacją "Pierwszej klasy", czyli bodaj jedynej naprawdę udanej produkcji z uniwersum Marvela. W filmie zobaczymy m.in. Jamesa McAvoya, Jennifer Lawrence, Hugh Jackmana, Petera Dinklage i Iana McKellena. Za reżyserię odpowiedzialny jest Bryan Singer.

REKLAMA
Days-of-Future-Past

"Days of Future Past" zapowiada się smakowicie i nie mogę się doczekać premiery. Z niecierpliwością wyczekuję też kolejnych przecieków. Skoro tym dotychczasowym udało się rozbudzić moją ciekawość, liczę na to, że kolejne zmuszą mnie do szukania szczęki pod biurkiem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA