REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Chudnięcie jest zbyt uciążliwe? Nie z aplikacją Caynax A6W!

Przeciągająca się zima była dla Was wybawieniem, bo grube ubrania niezawodnie skrywały hodowany na grzańcach (mroźne wieczory jakoś trzeba było przetrwać) brzuszek? Mamy rozwiązanie - Aerobiczna 6 Weidera i Caynax A6W!

Każdy, kto kiedykolwiek marzył o idealnie płaskim brzuchu, na którym subtelnie (w przypadku kobiet) lub bardzo wyraźnie (mężczyźni) odznaczają się wyrzeźbione mięśnie, poszukując odpowiednich ćwiczeń, trafił na Aerobiczną 6 Weidera. Legenda głosi, że istnieje grupa ludzi, którzy zdołali przebrnąć przez cały program, na który składają się 42 dni ćwiczeń. Podziwiamy ich!

23.04.2013
9:00
Chudnięcie jest zbyt uciążliwe? Nie z aplikacją Caynax A6W!
REKLAMA
REKLAMA
o6

Weider ze swoją regularnością i stopniowo zwiększającą się liczbą serii zawsze wydawał mi się rozsądnym wyborem. Przygoda z nim za każdym razem zaczyna się tak samo: niewinnie, od kilku powtórzeń. Pierwszy tydzień jest całkiem przyjemny, wysoka motywacja, brak bólu związanego z wytężonym wysiłkiem fizycznym i zadowolenie z siebie, że w końcu robi się coś, by poprawić swoją kondycję. W drugim tygodniu nad wszelkimi pozytywami zaczyna dominować nuda, mimo że efekty pracy bardzo powoli stają się widoczne. Ile razy można wykonywać te same sześć ćwiczeń, bez żadnej odmiany, bez dnia wytchnienia, szansy na urozmaicenie? Jak dla mnie nie dłużej, niż przez czternaście dni. Nie pytajcie, jak zmieniają się odczucia w tygodniach od trzeciego do szóstego - nigdy do nich nie dotrwałam.

Z dużą radością odkryłam, że pojawiła się nowa sposobność do zmiany tego stanu rzeczy. Mogę wzbić się na wyżyny wytrwałości i tym razem wytrwać na przykład do trzydziestego dnia (o czterdziestym drugim nie mam odwagi nawet marzyć!) i to nie sama, a z cierpliwym pomocnikiem, który nie dość, że przypomni mi, że mam się wziąć do pracy, to jeszcze będzie odliczał kolejne serie, powtórzenia oraz każdorazowo trzy sekundy, podczas których powinnam podejmować wysiłek, napinając mięśnie brzucha. Kim jest ów pomocnik? Caynax A6W!

Screenshot_2013-04-20-10-32-34

Trudno o aplikację, która byłaby bardziej pomocna w ćwiczeniach, niż ta. Twórcy pomyśleli o wszystkim, co może ułatwić życie spragnionym aktywności użytkownikom. Aż chce się do Weidera raz jeszcze wrócić i dać mu (czy raczej sobie) kolejną szansę. Po uruchomieniu aplikacji, po lewej stronie znajduje się lista czterdziestu dwóch dni, do których przypisane są liczba serii oraz powtórzeń. Po wykonaniu ćwiczeń przy każdym dniu odnotowana zostaje data. Dni, w których zdecydowaliście się zawalczyć o wspaniałe ciało zostają uwiecznione. Wykonanie zadania jest dodatkowo oznaczane przy pomocy "ptaszka". Jeśli wszystkie szare znaczniki po sześciu tygodniach staną się czerwone - możecie być z siebie dumni.

Na prawo od listy dni wyświetlana jest prosta animacja, obrazująca jak należy wykonywać ćwiczenie. Jest ona niewątpliwie wystarczająca dla tych, którzy 6 Weidera znają aż za dobrze i potrzebują jedynie przypomnienia. Nowicjuszom zaleca się konsultacje z trenerem lub chociaż skorzystanie z licznych filmów instruktażowych dostępnych w sieci. Aplikacja wskaże jakie ćwiczenie powinno być wykonywane, wskaże też jak je wykonywać, jednak nie będzie w stanie skorygować ewentualnych błędów. Na dobry początek warto zwrócić się do kogoś, kto zna się na rzeczy, by nie wyrobić sobie złych ćwiczeniowych nawyków, czy tym bardziej nie spowodować uszczerbku na zdrowiu własnym lub kogoś z otoczenia.

Kontynuując wyliczanie zalet: odmierzanie czasu, jaki pozostał do końca zaplanowanej na dany dzień aktywności. Dzięki temu dowiedziałam się, że jeśli wykażę się zadziwiającym nawet mnie heroizmem i wytrwam do samego końca, ćwiczenia będą zajmowały mi niemal 45 minut w ciągu dnia. Wiedza bardzo przydatna, bo pozwala na planowanie, daje też możliwość nastawienia się na zbliżajacy się z każdą godziną wysiłek. Niewątpliwie najlepszą funkcją, na jaką mogli wpaść twórcy Caynax A6W, są polecenia głosowe. Z odliczaniem trzech sekund w myślach bywało różnie. Ogóle rzecz ujmując, pojęcie "trzech sekund" nigdy nie było tak relatywne, jak przy zajmowaniu się Weiderem. Zależnie od stopnia zmęczenia, czas wydłużał się i skracał. Zawsze konsekwentnie liczyło się do trzech, jednak czasem trochę szybciej a czasem, w przypadku nagłego przypływu sił, trochę wolniej. Podczas korzystania z aplikacji, ten problem znika. Bez zerkania na tablet jesteśmy o wszystkim informowani - urządzenie spokojnie spoczywa na stoliku i instruuje, a my możemy koncentrować się na dokładnym wykonywaniu powtórzeń.

Screenshot_2013-04-20-10-43-40
REKLAMA

Po rozwinięciu menu, ukrytego pod strzałką, znajdującą się po prawej stronie, udostępnione zostają wszystkie funkcje aplikacji. Użytkownik może poszerzyć swoją wiedzę o Aerobicznej 6 Weidera, ustawić możliwość przypominania o treningu, zmienić interfejs (którego przejrzystość jest kolejnym dużym pozytywem), zmienić ustawienia dotyczące wybranych ćwiczeń oraz ponownie zdefiniować czas powtórzeń i przerw. Dla tych, którzy są znudzeni standardowymi komunikatami: "start", "przerwa", "czwarte ćwiczenie", "koniec serii", mamy dobrą wiadomość. Polecenia mogą zostać dowolnie zmienione. Możecie wpisać tam cokolwiek, co Was rozśmiesza, motywuje, czy pobudza. Ogranicza Was tylko Wasza własna wyobraźnia oraz konieczność zapamiętania nowych, kreatywnych komend. Text to Speech zrobi resztę. Wbudowany syntezator mowy raczej mnie przeraził, niż zachęcił do aktywności. Stąd wskazane jest zainstalowanie np. darmowego oprogramowania Ivona (link w zakładce "O usłudze TTS").

Na Caynax A6W twórcy mieli rewelacyjny pomysł. Jego realizacja jest na najwyższym poziomie. Wygoda, funkcjonalność, łatwość obsługiwania a przede wszystkim szansa na zdobycie lepszej formy, nim wiosna zagości na dobre - tego możecie oczekiwać i nie będziecie rozczarowani. Polecam i spieszę oddać się ćwiczeniom.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA