REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Co dalej z "Red Band Society"? To już koniec?

Pamiętacie moją optymistyczną i zachęcającą recenzję pilotażowego odcinka "Red Band Society"? Serial, będący remake'em hiszpańskiej serii, zdobył moje uznanie i stał się jednym z ulubionych, które oglądam tej jesieni. "Red Band Society" opowiada o grupie nastolatków, którzy są hospitalizowani - jedni mają problemy z sercem, inni zaburzenia odżywiania, niektórzy na swojej drodze do szczęśliwego życia spotkali raka. Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie przyjdzie cieszyć mi się tym serialem zbyt długo.

27.11.2014
10:31
Co dalej z „Red Band Society”? To już koniec?
REKLAMA
REKLAMA

"Red Band Society" zostanie najprawdopodobniej skasowany po 13 odcinkach - tyle epizodów zostanie wyemitowanych, by jakoś sensownie zakończyć historię. Szanse na sezon drugi są znikome i raczej nie ma się na co nastawiać - oglądalność serialu nie jest zadowalająca, co oznacza, że pieniędzy nie będzie i trzeba zwijać interes. Smutna to wiadomość, bo mimo, że "Red Band Society" przedstawia nieco uładzoną wizję osób chorych i jest momentami zbyt familijny (cóż, ABC Studios), to naprawdę przyjemnie się go ogląda, a pierwsze miłości, dramaty i nierzadko zabawne życie personelu wciągają.

red band society
REKLAMA

"Red Band Society" przedstawia historię młodych pacjentów szpitala z perspektywy Charlie'go, chłopca, który po wypadku samochodowym zapadł w śpiączkę. Atutem serialu jest na pewno brak patosu i umiejętność ugryzienia trudnego tematu w sposób dość lekki i humorystyczny. Te dzieciaki mimo trudu choroby nie tracą do siebie dystansu. Fabuła "Red Band Society" wzrusza, ale nie przytłacza.

"Polseres vermelles", czyli hiszpański pierwowzór doczekał się dwóch sezonów i w sumie 26 odcinków. Jeśli "Red Band Society" nigdy nie wróci na antenę, pozostaje poznać europejską wersję tej samej historii i móc cieszyć się nią o kilkanaście epizodów dłużej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA