REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix: co obejrzeć w weekend? Zebraliśmy 5 świetnych nowości

Zbliża się weekend, a wraz z nim pytanie: co obejrzeć? Z pomocą przychodzi serwis Netflix, gdzie w ostatnim czasie wpadło całkiem sporo perełek. Dziś na platformie zadebiutował długo wyczekiwany sequel - "Rebel Moon - część 2: Zadająca rany", ale jeśli nowa produkcja Zacka Snydera to nie wasze klimaty, mamy dla was inne propozycje.

19.04.2024
11:50
netflix weekend co obejrzec rebel moon reniferek
REKLAMA

Kwiecień na Netfliksie jest wyjątkowo obfity w naprawdę niezłe tytuły - rzadko zdarza się, by w jednym miesiącu nagromadziło się ich aż tyle, by trzeba było między nimi wybierać. Na początku miesiąca pojawiły się takie tytuły jak "Ripley" z Andrew Scottem w roli głównej, mroczny serial "Parasyte: The Grey" i "Mocny temat" z Gillian Anderson, która wcieliła się w bezkompromisową dziennikarkę Emily Maitlis. Dziś skupimy się jednak na tych nowszych tytułach, które wpadły do serwisu w tym oraz pod koniec zeszłego tygodnia - nowości Netfliksa mogły wam umknąć, a zdecydowanie warto rzucić na nie okiem. Co obejrzeć w weekend? Sprawdzamy.

REKLAMA

Spis treści:

Netflix - co obejrzeć w weekend: Rebel Moon - część 2: Zadająca rany

Na tę premierę z pewnością czekało wielu widzów - film "Rebel Moon - część 2: Zadająca rany" zadebiutował już na Netfliksie. Kontynuacja sagi w reżyserii Zacka Snydera skupia się na Korze (Sofia Boutella), która wraz z ocalałymi żołnierzami szykuje się do walki w obronie wioski Veldt i jej mieszkańców. Przed starciem z wrogiem żołnierze będą musieli zmierzyć się z prawdami o własnej przeszłości. Kiedy brutalne imperium uderza w rodzącą się rebelię, tworzą się nierozerwalne więzi, a wraz z nimi - bohaterowie i legendy.

Netflix: zwiastun filmu "Rebel Moon - część 2: Zadająca rany"

Noc u progu lata

Akcja produkcji "Noc u progu lata" w reżyserii Per-Olava Sorensena rozgrywa się na norweskim wybrzeżu, gdzie w pięknym domu mieszka Carina (Pernilla August) oraz Johannes (Dennis Storhoi). Norwesko-szwedzkie małżeństwo postanawia zaprosić rodzinę i bliskich na Midsommar, tradycyjne święto przesilenia letniego. Powodem, dla którego Carina i Johannes zaprosili gości, jest tylko spotkanie rodzinne z okazji Midsommar - małżeństwo ma bowiem do przekazania pewną ważną informację. Okazuje się jednak, że nie tylko oni ukrywali coś przed wszystkimi - w pewnym momencie wesoły nastrój wydarzenia zmienia się o 180 stopni, kiedy wierzch zaczynają wychodzić pieczołowicie skrywane sekrety każdego z uczestników imprezy.

Reniferek

"Reniferek" autorstwa Richarda Gadda to jeden z lepszych seriali, które w tym roku zadebiutowały na platformie Netflix. Produkcja to adaptacja nagradzanej sztuki teatralnej, a inspiracją do jej powstania była prawdziwa historia twórcy "Reniferka" - kiedy Gadd był pracownikiem baru, zaproponował pewnej kobiecie filiżankę herbaty na koszt firmy, gdyż z kilku powodów było mu żal nieznajomej. Drobny i niewinny gest, mający podnieść ją na duchu, otworzył drzwi do chorobliwej obsesji - dziwaczne rozmowy stawały się coraz bardziej natarczywe i szybko ewoluowały w prześladowanie.

Netflix: zwiastun serialu "Reniferek"

Gdzie śpiewają raki

Film "Gdzie śpiewają raki" to adaptacja powieści autorstwa Delii Owens o tym samym tytule. Jego akcja rozgrywa się w 1969 r., kiedy to na mokradłach zostaje znalezione ciało przystojnego Chase'a Andrewsa. Tragiczne wydarzenie sprawia, że mieszkańcy sennego miasteczka Barkley Cove położonego u wybrzeży Karoliny Północnej zwracają się przeciwko Kyi Clark, Dziewczynie z Bagien. Wrażliwa i inteligentna bohaterka jest zupełnym przeciwieństwem tego, co myślą o niej ludzie - Kya przez wiele lat zdołała przetrwać na bagnach, które nazwała swoim domem, szukając przyjaźni u mew i czerpiąc wiedzę z natury. Kiedy piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania, prowokując niewyobrażalne rzeczy.

Antracyt

Akcja francuskiego serialu "Antracyt" stworzonego przez Fanny'ego Roberta rozgrywa się w 1994 r. w alpejskiej wsi Levionna, gdzie dokonano szokującego odkrycia. W posiadłości Caleba Johanssona, charyzmatycznego przywódcy sekty Ecrins, miało miejsce zbiorowe samobójstwo 12 osób. Policji udało się dotrzeć do guru zgromadzenia po zabójstwie 17-letniej Roxanie Vial - dziewczyna, na której przeprowadzono makabryczny rytuał, zginęła wskutek ukamienowania. Sprawa sprzed lat zostaje ponownie otwarta po trzech dekadach, kiedy dziennikarz Solal Heilman, który badał tajemnicze zbiorowe samobójstwo w 1994 r., wraca do Levionny i znika, a jego córka Ida rusza śladem ojca.

Netflix: zwiastun serialu "Antracyt"
REKLAMA

O produkcjach serwisu Netflix przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA