REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy

Dinozaury, piraci i słynny czarodziej – sprawdź, co zobaczyć w telewizji

W ten weekend telewizja przygotowała dla nas sporo bardzo fajnych filmów. Dominują wśród nich wysokobudżetowe widowiska, ale nie zabrakło też czegoś lżejszego, pełnego dobrego humoru.

14.09.2018
16:00
co w telewizji weekend
REKLAMA
REKLAMA

Nie samym streamingiem człowiek żyje. Zwłaszcza, jeżeli weekend spędzamy na wakacjach w miejscu, gdzie dostęp do sieci jest bardzo ograniczony. Na szczęście w klasycznej telewizji nadawanej w eterze również będzie co oglądać. Od piątku aż po niedzielę. Czy to fajna komedia, czy nakręcona z rozmachem opowieść dla całej rodziny o dalszych losach Harry’ego Pottera.

Co obejrzeć w telewizji w najbliższy weekend – najciekawsze propozycje

Jeden z najlepszych filmów 2016 roku, z genialną Meryl Streep w rolu głównej. To prześmieszna historia Florence Foster Jenkins, śpiewaczki, która kochała muzykę, lecz niestety kompletnie nie miała głosu i potwornie fałszowała. Boska Florence bawi, wzrusza i wprowadza w dobry nastrój. W sam raz na koniec lata.

Emisja: piątek, 22:35 (powtórka: niedziela 00:10), na antenie TVP1.

Zaskakująco dobry film Patryka Vegi, którego z pierwszym Pitbullem zarówno łączy, jak i dzieli, bardzo wiele. Fabuła Nowych porządków skupia się na Majamim. To gliniarz, przez wiele lat infiltrujący narkotykowe gangi, zesłany na mokotowską komendę, gdzie ma zajmować się mało znaczącymi sprawami. Wkrótce jednak okazuje się, że na Mokotowie funkcjonuje świetnie zorganizowana, bezwzględna grupa przestępcza.

Emisja: piątek, 23:00 (powtórka: niedziela, 02:05), na antenie TVP2.

Film nie dorasta do pięt spielbergowskiemu pierwowzorowi, jest jednak i tak bardzo przyjemnym i pełnym akcji odmóżdżaczem. Jego akcja dzieje się 22 lata po wydarzeniach, które rozegrały się w pierwszym filie. Działający na wyspie Isla Nublar park rozrywki przyciąga tłumy ludzi, którzy chcą na żywo zobaczyć przywrócone do życia dinozaury. Turyści strzeżeni są przez profesjonalną ochronę i zaawansowane systemy zabezpieczające – wszystko po to, by nie dopuścić do powtórki tragedii sprzed lat. Choć park cieszy się kolosalnym zainteresowaniem, generuje też olbrzymie koszty i by inwestycja była opłacalna, co jakiś czas trzeba zaserwować turystom nową atrakcję. Tą ma być Indominus rex – genetyczna krzyżówka kilku gatunków, którą cechuje wysoki poziom agresji i duża inteligencja. Pewnego dnia Indominus rex wymyka się spod kontroli i zaczyna siać na wyspie chaos oraz zniszczenie.

Emisja: piątek, 20:00 (powtórka w niedzielę o 00:45) na antenie TVN.

Film, który pokazał światu, że gatunek kina przygodowego nie umarł. A Disneyowi, że warto inwestować nie tylko w filmy animowane. To opierająca się o mitologię (oraz atrakcję w parku rozrywki Disneya) opowieść o piratach i legendach z nimi związanymi, pełna świetnych postaci, wartkiej akcji i dobrego humoru. Film z powodzeniem można oglądać całą rodziną. I zapewne, jeżeli jeszcze nie znacie serii, szybko zechcecie obejrzeć kolejne dwie części. Tych dalszych unikajcie. Serio.

Emisja: sobota, 21:45, TVN

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Druga część doskonałej sagi o tytułowym czarodzieju, który uczy się arkanów magii, a także wartości, jakimi są lojalność i przyjaźń. Podczas drugiego roku pobytu w Szkole Magii i Czarodziejstwa młody Potter spotyka starych wrogów, poznaje nowego nauczyciela, odkrywa w sobie kolejne zdolności i wraz z obojgiem swoich najlepszych przyjaciół trafia na trop wielkiej intrygi.

Emisja: sobota, 15:45, TVN7

Terminal

To jeden z najsłodszych, najmilszych i najbardziej wzruszających filmów, jakie oglądałem. Poznasz w nim historię człowieka, który udał się do Stanów Zjednoczonym celem… a tego nie zdradzę, zepsułbym zabawę. To i tak jednak jest mniej istotne: podczas lotu w kraju nieszczęśnika wybuchła rewolucja. To oznacza, że po wylądowaniu nie może być deportowany do kraju, bo ten przestał istnieć. Nie może jednak również przekroczyć granicy USA, bo jego wiza siłą rzeczy straciła ważność. Zaczyna więc przedziwne życie na lotniskowym terminalu, licząc na to, że w końcu kiedyś uda mu się z niego wydostać.

Emisja: sobota, 19:00, TVN7

Powrót do przyszłości II

Druga część ukochanej przez moje pokolenie trylogii filmów dla nastolatków o podróży w czasie. Tym razem Marty McFly będzie musiał nagiąć wszelkie zasady ostrożności związane z manipulacją czasem by ratować swoje dzieci. To oznacza, że kolejna jego wspólna z Doktorem Brownem podróż w czasie odbędzie się do przyszłości.

Emisja: sobota, 23:35 (powtórka niedziela 10:50), TV PULS

To prawdopodobnie opus magnum Michaela Baya – reżysera słynnego już ze swojego uwielbienia do widowiskowości. Tytułowy koniec świata ma nastąpić za sprawą planetoidy, która na skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności obrała kurs na ziemię. Jedyną szansą na ratunek jest rozsadzenie ciała niebieskiego od środka. Czasu jest bardzo niewiele, więc NASA decyduje się zaangażować do misji zespół astronautów wymieszany z… ekspertami od odwiertów ropy, którzy o kosmosie i misjach z nim związanych nie mają najmniejszego pojęcia.

Emisja: sobota, 22:00, TV PULS

REKLAMA

Epicka opowieść o generale wojsk cesarstwa rzymskiego, który na skutek gwałtownych politycznych zmian został skazany na śmierć wraz z całą swoją rodziną. Maximus – bo o nim mowa – przeżywa wymierzony w niego zamach. Poprzysięga zrobić wszystko, by pomścić śmierć swojej żony i córki na nowym cesarzu. Los niespodziewanie podrzuca mu możliwość zbliżenia się do władcy…

Emisja: niedziela, 20:00, TV PULS

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA