REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kevin Smith walczy o drugie życie Comic Book Men. AMC anuluje dalszą produkcję serialu

Jeden z ulubionych seriali zapalonych fanów komiksów najwyraźniej nie spełnia już komercyjnych oczekiwań stacji AMC, która anulowała dalszą produkcję Comic Book Men. Twórca serialu nie zamierza się jednak poddawać.

04.07.2018
19:50
Comic Book Men
REKLAMA
REKLAMA

Kevin Smith to nie tylko dość znany reżyser i relatywnie dobrze znany podcaster. To również wielki komiksowy nerd, co zresztą widać w większości jego produkcji. W prawie każdym jego filmie komiksy w jakiś sposób się pojawiają: od subtelnych wtrąceń, aż po bycie istotną częścią fabuły - jak chociażby w Pogoni za Amy.

Gdy Smith w końcu zdobył popularność wśród widzów i przychylność branży filmowej, oznaczało to, że zdobył też środki i możliwości do realizacji wszystkich swoich pasji, nie tylko tych związanych z kinem. Pracował nad kilkoma komiksami, stworzył też serial Comic Book Men. Który okazał się hitem.

Przy czym określenie hit należy tu nieco rozwinąć. Comic Book Men ma bardzo przychylne recenzje krytyków i wierne grono oddanych fanów. Czy owe grono jest na tyle liczne, by realizacja seriali była możliwa, to już zupełnie inna kwestia. AMC niedawno ogłosiło, że po 96 odcinkach reality-show o sklepie z komiksami Kevina Smitha zostaje zakończone.

AMC wyraźnie jednak nie zamierza blokować przejęcia serialu przez inną telewizję. Kevin Smith walczy o przyszłość Comic Book Men.

Fani zabrali głos w mediach społecznościowych i nie byli zachwyceni decyzją AMC. Reakcja była na tyle intensywna, że Smith zdecydował się odwiedzić swoje konto twitterowe i poinformować, że jeszcze nie wszystko stracone. Reżyser dziękuje za miłe słowa o serialu i zapewnia, że próbuje przekonać inne telewizje do finansowania jego kontynuacji.

REKLAMA

Smith zamierza proponować dalszą produkcję Comic Book Men zarówno telewizjom klasycznego formatu, jak i też usługom VoD, takim jak Netflix czy niedostępne w naszym kraju Hulu, z którym reżyser już współpracował w przeszłości. Biorąc pod uwagę charakter serialu, siłę głosu jego fanów oraz liczebność fanów samego Smitha mam przeczucie, że Comic Book Men nie znikną – to zbyt łakomy kąsek, by nie znalazł się nikt chętny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA