REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Reżyser Grawitacji nakręcił nowy film. Zobacz zwiastun produkcji Roma od Netfliksa

Grawitacja była jednym z filmowych odkryć 2013 roku. Nagrodzony Oscarem reżyser, Alfonso Cuarón, powraca po kilku latach milczenia z nowym, osobistym i czarno-białym filmem. Roma będzie opowieścią o kobietach w Meksyku.

16.08.2018
18:53
roma film kiedy premiera
REKLAMA
REKLAMA

Nie od dzisiaj wiadomo, że nowa fala meksykańskich reżyserów robi prawdziwą furorę w Hollywood. Jednym z najczęściej docenianych jest Alfonso Cuarón. Jego poprzedni film – Grawitacja – otrzymał aż siedem Oscarów. A wszystko dlatego, że mógł się pochwalić jednymi z najlepszych i najbardziej wiarygodnych efektów specjalnych.

Reżyser spotkał się też jednak z licznymi oskarżeniami o słabość i miałkość fabuły swojego filmu. Wiele osób twierdziło, że opowiadana historia w takich filmach jak Grawitacja, a wcześniej Avatar była tylko pretekstem pozwalającym pochwalić się najnowszymi osiągnięciami techniki komputerowej.

Wygląda na to, że Cuarón postawił odpowiedzieć na tę krytykę filmem Roma.

roma zwiastun kiedy premiera class="wp-image-192202"

Jak pokazuje pierwszy opublikowany zwiastun, jego najnowsze dzieło to minimalistyczna i nastawiona na bohaterów opowieść o dorastaniu w mieście Meksyku. Według zapowiedzi ma to być najbardziej osobisty film w życiu Cuarón, poświęcony kobietom, które opiekowały się nim za młodu i tworzyły swoisty matriarchat.

Oficjalny synopsis Romy na główną bohaterkę wyznacza młodą dziewczynę misteckiego pochodzenia o imieniu Cleo. Pracuje ona wraz z przyjaciółką jako opiekunka do dzieci Sofii. Kobieta nie radzi sobie z czwórką dzieci i faktem, że ich ojciec coraz częściej opuszcza rodzinę na długie miesiące. Roma będzie opowieścią o miłości i odnajdywaniu swojego miejsca w świecie. Cleo będzie musiała zdecydować, czy poświęcić się rodzinie Sofii, czy dołączyć do toczącego się właśnie konfliktu między wspieranym przez rząd wojskiem a protestującymi studentami.

Roma – kiedy i gdzie obejrzeć?

Nie oznacza to jednak, że nowy film Cuarona pozbawiony będzie pięknych, zapierających dech w piersiach ujęć, z których znane są jego dzieła. Roma została nakręcona w czerni oraz bieli i jak pokazuje opublikowany zwiastun pełna będzie scen z fantastyczną choreografią i ruchami kamery.

REKLAMA

Pierwsi widzowie zobaczą Romę podczas nadchodzącego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Obraz Cuaróna będzie jednym z sześciu filmów wyprodukowanych przez Netfliksa, które zostaną wyświetlone w trakcie festiwalu. Obecność dzieł stworzonych przez platformę streamingową w Wenecji wywołało niemało kontrowersji i doprowadziło wręcz do protestu włoskich filmowców. Nie oznacza to jednak, że fani Cuaróna nieposiadający konta serwisu, nie będą mogli obejrzeć filmu.

Roma zadebiutuje w kinach na całym świecie oraz na platformie Netflix jeszcze w tym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA