REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #21

Stęskniliście za starym, dobrym rockiem? A może black metalem? W tym tygodniu całkiem sporo tego, a na dodatek nowe płyty od Kasabian i Jacka White'a. Trafi się też trochę indie rocka, folku. Dla każdego coś się znajdzie, dlatego zapraszam na najnowsze Cyfrowe muzyczne nowości.

10.06.2014
20:51
Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #21
REKLAMA

Arch Enemy

REKLAMA

Gatunek: death metal

To tak na początek, co powiecie na death metal i nowe Arch Enemy? Jak zaczynać to z przytupem i - w tym przypadku - legendą metalu, która właśnie wydała najnowszy krążęk "War Eternal". Jeszcze świeżutki longplay, więc łapcie póki gorący.

Craft Spells

Gatunek: indie pop

To teraz znacznie uspakajamy nastroje i przechodzimy do Craft Spells, indie rockowego zespołu z San Francisco. Craft Spells wydali właśnie drugi krążek ("Nausea"), ale z przykrością muszę stwierdzić, że gorszy od poprzednika "Idle Labor". Krążek jest zdecydowanie mniej spójny i miewa nudne momenty, które najlepiej jest przeskoczyć.

Glass Animals

Gatunek: indie rock

Pozostając w klimacie indie, przedstawiam wam dzisiejszego debiutanta - Glass Animals - który będzie przygrywać nam w rytmie afrykańskich bębnów połączonych z syntezatorami i samplerami. "Zaba"  - tak nazywa się krążek Glass Animals - to naprawdę przyjemne połączenie indie rocka, trochę trip hopu i egotyzmy. Takie wygłaskane, wypieszczone Animal Collective, którzy nagle postanowiliby robić bardziej melodyjne kawałki dla uszu zwykłego śmiertelnika. "Zabę" mogę wam szczerze polecić, jeśli szukacie czegoś świeżego, nieodkrytego jeszcze.

Jack White

Gatunek: blues/rock

Oskarżający wszystkich wkoło Jack White wraca z (drugą) solową płytką - "Lazaretto" - na którą długo czekaliśmy. W jakim stanie jest White? Ano w średnim "Lazaretto" jest płytą udaną, ale nie porywa mnie z miejsca, na którym siedzę. Włos się nie jeży, a serce bije wciąż tak samo. Kawał dobrego rocka i w sumie... tyle.

Kasabian

Gatunek: indie rock

Oj Kasabian, gdzie się podziało stare Kasabian? Niestety na najnowszym krążku grupy ani śladu po starych dokonaniach Brytyjczyków. Jest groźnie, jest rockowo, ale i nudno. "48:13" z ciekawości można przesłuchać, ale nie jest to najlepszy krążek tego tygodnia, zdecydowanie.

Lust For Youth

Gatunek: synthpop

Dużo, naprawdę dużo rockowej, gitarowej muzyki w tym tygodniu, dlatego trzeba zrobić miejsce dla odrobiny elektroniki, a konkretnie Lust Four Youth. Melancholijne synthpopowe granie przywodzi na myśl lata 80-te i kawałki Numana czy OMD. Naprawdę dobrze się tego słucha.

Mayhem

Gatunek: black metal

Obiecałem black metal? Macie tutaj coś więcej, czystą apokalipsę, dzieci szatana, norweską rozpierduchę. Przed państwem Mayhem, chyba nie muszę nic więcej dodawać...

Nazareth

Gatunek: rock

Znów legenda, ale tym razem już spokojniejsza - Nazareth, którzy wracają z płytą "Rock&Roll Telephone".

Uriah Heep

Gatunek: rock

Skoro ciągniemy temat klasyki, to muszę wspomnieć o nowej płycie Uriah Heep. "Oustsider" jest dalekim echem wielkości zespołu z konca lat 70-tych, ale naprawdę dobrze się słucha tego staromodnego już brzmienia. Czasami zdarzą się nawet kawałki, które aspirują do bycia hitem, jak chociażby Speed of Sound.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA