REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Darmowe, ciekawe w Google Play: DroidPad 2.0

Aplikacje czasem bywają niesamowicie przydatne, czasem też służą wyłącznie rozrywce i zabijają wiele wolnych godzin. Są również takie, które okazuje się zwyczajnie ciekawe i warto się im przyjrzeć, a może i używać na dłuższą metę. Jedną z nich jest DroidPad, symulator kontrolera bezprzewodowego do urządzeń PC.

Osobiście uważam, że jedną z olbrzymich zalet konsol jest możliwość wygodnego ułożenia się w fotelu z padem w ręku i nie przejmowanie się kablami, klawiaturą czy odpowiednią podkładką pod mysz. Dodatkowo za wielką zaletę takiego np. PS3 uważam pad SixAxis pozwalający na wychylanie kontrolera tak, żeby sterować postacią na ekranie. Jak widać, każde rozwiązanie będące wyjątkowym dla danej platformy można przekonwertować zgodnie ze swoimi potrzebami.

04.03.2013
13:14
Darmowe, ciekawe w Google Play: DroidPad 2.0 - splay.pl
REKLAMA
REKLAMA

Programiści odpowiedzialni za DroidPad mieli jasny cel - stworzyć aplikację, która połączy się z komputerem za pomocą WiFi lub kabla i umożliwi sterowanie nim. Założenie udało się spełnić całkowicie. Narzędzie potrafi emulować mysz w dwóch sposobach sterowania (wychylając tablet lub smartfona albo używając go jako touchpada), a także joystick i narzędzie do sterowania prezentacjami.

Screenshot_2013-03-01-19-14-23

Jedyne co może przysporzyć problemów to instalacja zestawu oprogramowania. Poza samą aplikacją, trzeba jeszcze w komputerze, którym będziemy sterować, wgrać odpowiednią wersję serwera. Dzięki temu nasze mobilne urządzenie będzie wiedziało z jakim sprzętem ma się połączyć. Dalej jest już z górki.

REKLAMA

Menu DroidPad jest proste i intuicyjne, pozwala na wybranie układu klawiszy oraz funkcji, a później już daje wolną rękę w sterowaniu komputerem. Po początkowym przyzwyczajeniu się i konfiguracji, reszta jest bajecznie prosta.

Dla kogo nadaje się ta aplikacja? Przede wszystkim dla szukających nowinek oraz dla tych, którzy nie mają myszy bezprzewodowej, a chcieliby nawigować komputerem z pewnej odległości. Szczególnie dobrze sprawdza się to, gdy np. na dość dużym ekranie oglądamy film i chcemy go na moment zatrzymać, bez podnoszenia się z kanapy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA