REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nieśmiertelny David Bowie! Dwa nowe krążki artysty pojawią się w tym roku

Gdyby żył, David Bowie 8 stycznia 2020 roku obchodziłby swoje 73 urodziny. Co prawda muzyka już nie ma z nami, ale to nie znaczy, że fani nie otrzymają jakiegoś prezentu. W sieci pojawił się pierwszy utwór z EP-ki „Is It Any Wonder?”, a dodatkowo wytwórnia Palophone na kwiecień zapowiedziała wydanie nowej płyty artysty.

09.01.2020
16:43
david bowie nowe plyty
REKLAMA
REKLAMA

Według dostępnych danych zaraz po tym, jak David Bowie zmarł, sprzedaż jego płyt wzrosła o 5000%, a na Spotify jego piosenki odtwarzano 2700% częściej niż wcześniej. Pojawienie się nowych wydawnictw na sklepowych półkach jest więc z jednej strony żerowaniem na nieszczęściu, a z drugiej próbą przedstawienia muzyka nowemu pokoleniu słuchaczy i dobrą wiadomością dla zapłakanych fanów.

W sieci zadebiutował utwór The Man Who Sold The World.

Tak, wszyscy go znamy. Ale nie w tej wersji. W internecie zostanie zamieszczonych jeszcze pięć utworów w nieznanych aranżacjach. Będą pojawiać się w tygodniowych odstępach, a razem mają tworzyć EP-kę „Is It Any Wonder?” składającą się z 6 piosenek. Brzmi interesująco? To nie wszystko.

Palophone Records zapowiedziało również, że niedługo pojawi się krążek zatytułowany „The ChangesNowBowie”. Ma to być nagranie z próby przed koncertem w Madison Square Garden z okazji 50. urodzin muzyka w 1996 roku. Premierę płyty zapowiedziano na 18 kwietnia.

Niestety jak podaje The Guardian nie podano, jakie dokładnie piosenki znajdą się na krążku i jakie na EP-ce. Wiadomo jedynie, że to ostatnie wydawnictwo ma składać się z nowych wersji utworów nagranych przez muzyka w latach 90. ubiegłego wieku.

REKLAMA

Warto przypomnieć, że nie są to pierwsze prezenty dla fanów Bowie’ego wydane już po jego śmierci.

Od 2016 roku zdążono już wydać sześć albumów zawierających nagrania z koncertów. Nie należy jednak (przynajmniej na razie!) oczekiwać trasy z hologramem artysty, co przecież staje się powoli normą.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA