REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Scenariusz Deadpoola 2 nabiera kształtów

Nadal nie wiemy, czy Deadpool będzie miał chłopaka. Na szczęście poznajemy dużo istotniejsze elementy scenariusza. W tym odpowiedzi na pytania jak ów scenariusz będzie się odnosił do reszty uniwersum Marvela.

13.01.2017
12:29
deadpool ryan reynolds
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy film o Deadpoolu powstał właściwie w wyniku cudu. Wytwórnie filmowe niespecjalnie chciały wykładać pieniądze na opowieść o szalonym superbohaterze, przez co film, choć ostatecznie został zatwierdzony do produkcji, miał jak na takie widowisko nieistniejący wręcz budżet.

Na dodatek film został wyprodukowany przez Foxa, a właścicielem Marvela jest Disney. A to oznacza, że by mógł odnosić się do reszty komiksowego uniwersum, musiał wykupić stosowne licencje. Dlatego też scenarzyści, z właściwym sobie poczuciem humoru, wybrali… najtańszych bohaterów.

Słyszeliście o Negasonic Teenage Warhead? Tylko najwięksi fani X-Menów mogą ją kojarzyć. W filmie jest istotną postacią, bo, po pierwsze, była tania, a po drugie, "skoro i tak nas na nic nie stać, to niech się chociaż śmiesznie nazywa". Tak, serio, to było kryterium wyboru.

Negasonic Teenage Warhead class="wp-image-78328"
Negasonic Teenage Warhead

Jaki będzie Deadpool 2?

Pierwszy Deadpool odniósł spektakularny sukces, można więc spokojnie założyć, że jego druga część problemów z budżetem mieć już nie będzie. Czy to oznacza, że zobaczymy więcej X-Menów i to tych bardziej znanych?

Jak twierdzą scenarzyści, nie do końca. Bohaterem Deadpoola 2 nadal będzie przede wszystkim Deadpool. Nie w duecie, tercecie czy nawet "sekstecie" (he, he). Powstało już kilka szkiców scenariusza i w każdym z nich Deadpool działa sam. Co nie zmienia faktu, że postaci drugo- i trzecioplanowych przybędzie.

REKLAMA

Deadpool 2 z całą pewnością nie będzie więc crossoverem, a skupi się na kolejnym rozdziale w historii Deadpoola. Scenarzyści nie wykluczają gościnnych występów znanych bohaterów w przyszłych filmach, tak samo jak obecności Deadpoola w dziełach o innych bohaterach. Na razie jednak pozostaną przy sprawdzonej formule.

A to, mając w pamięci znakomity pierwszy film, tylko i wyłącznie dobre wieści.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA