REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kim jest Patch z trailera „Deadpool i Wolverine” i kto go zagra? To wcale nie musi być Hugh Jackman

W filmie „Deadpool 3”, który do kin trafi pod tytułem „Deadpool i Wolverine”, pojawi się Patch. Również i jego może zagrać Hugh Jackman, ale… wcale nie musi. Kim właściwie jest ta postać, którą widzieliśmy w zwiastunie? I co ją wiąże z Madripoorem, który odwiedziliśmy wraz z baronem Zemo w serialu „Falcon i Zimowy Żołnierz”?

13.02.2024
8:53
deadpool-wolverine-trailer-patch-madripoor
REKLAMA

Pierwszy zwiastun „Deadpool i Wolverine” potwierdził kilka z krążących po sieci przecieków. Główny bohater zgodnie ze swym życzeniem wreszcie dołączy do MCU i najpierw trafi do znanej z „Lokiego” siedziby Straży Ochrony Czasoprzestrzeni (Time Variance Authority, w skrócie TVA), a potem aż na Kraniec Czasu. W kadr załapały się logo wytwórni Fox, most Golden Gate z filmów o X-Menach oraz okładka „Secret Wars” #5 z Doktorem Doomem, który pewnie zastąpi Kanga w „Avengers 5”.

REKLAMA

W nowym filmie Ryana Reynoldsa odwiedzimy też jakieś ekskluzywne kasyno. Jest ono na 99,9 proc. zlokalizowane w Madripoorze, czyli fikcyjnym państwie dobrze znanym fanom komiksów - tym samym, w którym tańczył baron Zemo (co działo się serialu „The Falcon and the Winter Soldier” w ramach Marvel Cinematic Universe). No i to właśnie w tej scenie przez ułamek sekundy obserwowaliśmy w ramach ujęcia zza pleców postać, która wygląda wypisz-wymaluj jak Patch.

Kim jest Patch w komiksach Marvela?

W telegraficznym skrócie to alter-ego Wolverine’a związane właśnie z Madripoorem. Logan, podczas gdy w tym siedlisku zła i występku prowadził potajemne śledztwo, założył na jedno oko opaskę, by ukryć swoją prawdziwą tożsamość i przynależność do grupy X-Men. Po pokonaniu jednego z bossów podziemia, Roche’a, zaczął przedstawiać się jako Patch (tym mianem określił go wcześniej podczas walki Razor-Fist). Zaczął też nosić charakterystyczną białą marynarkę.

Logan wplątał się w wiele różnych intryg w Madripoorze, aż w końcu powrócił na łono X-Menów stacjonujących ówcześnie w Australii. Nie spalił jednak swojej przykrywki i prowadził przez jakiś czas podwójne życie, zakładając w razie potrzeby opaskę na oko oraz charakterystyczny strój, by jako Patch zdobywać informacje od ludzi, którzy z Wolverine’em by nie współpracowali. Z czasem zaczęła jednak rosnąć liczba ludzi znających ten sekret.

Kto zagra Patcha w „Deadpool i Wolverine”?

Pierwszy do głowy przychodzi oczywiście Hugh Jackman wcielający się od ponad dwóch dekad w Logana. Można całkiem rozsądnie założyć, że Deadpool planuje tutaj zrekrutować bohatera w najmniej odpowiedniej chwili, gdy ten jako Patch realizuje jakąś tajną misję. Scena ze zwiastuna może być też pierwszą chwilą, w której Wade Wislon i James Howlett wejdą w interakcją - oczywiście zakładając, że obaj panowie nie znienawidzili się już wcześniej poza ekranem.

Pamiętajmy jednak, że w „Deadpool i Wolverine” pojawią się motywy podróży w czasie oraz multiwersum. Patch, którego widzimy w zwiastunie, może być Loganem pochodzącym z innego uniwersum niż świat zamieszkiwany przez X-Menów i tego naszego Deadpoola. Marvel Cinematic Universe z kolei pokazało nam, że warianty tej samej postaci mogą wyglądać tak samo (Doktor Strange) albo zupełnie inaczej (Spider-Man), więc to wcale nie muszą być plecy Hugh Jackmana.

Sprawdź inne nasze teksty dotyczące ekranizacji komiksów Marvela:

A skąd pomysł, że w Patcha wcieli się inny aktor?

Po sieci krążą od jakiegoś czasu plotki, które łączą tę konkretną wersję Wolverine’a w kontekście nadchodzącego filmu z zupełnie innym nazwiskiem niż Hugh Jackman. Sam chętnie zobaczyłbym w tej roli Karla Urbana, który mógłby przejąć pałeczkę jako Logan w filmie „Avengers: Secret Wars”, gdyby odtwórca roli Jamesa Howletta nie dał się namówić na to, by znowu powrócić do swojej ikonicznej roli „ten ostatni raz”.

Otwartym pozostaje pytanie, co wydarzy się w filmie „Deadpool i Wolverine”. Strzelam, że „marvelowy Jezus” (takim mianem określił sam siebie Wade Wilson w trailerze jedynej kinowej produkcji Marvel Studios zaplanowanej na 2024 r.), doprowadzi do Kolizji Wszechświatów. „Avengers 5” może z kolei trafić do kin pod tytułem „Avengers vs X-Men”, a wojna między mutantami i mieszkańcami Ziemi-616 będzie wstępem do kinowych „Sekretnych wojen”.

REKLAMA

Ze względu na to, że Deadpool będzie skakać po multiwersum, spodziewamy się powrotu wielu postaci, w tym z filmów wytwórni Fox. Aaron Stanford pojawił się w roli Pyro w zwiastunie, a poza resztą mutantów cameo lub nawet większe występy mogą zaliczyć Ben Affleck jako Daredevil, Jennifer Gardner jako Elektra, dwie Fantastyczne Czwórki i trzech Spider-Manów. A patrząc na scenę w lesie niczym z „Avengers: Czas Ultrona”, może nawet Aaron Taylor-Johnson jako Quicksilver.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA