REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

„Deadwood” powraca w wielkim stylu po trzynastu latach. Jest już pierwsza zapowiedź i data premiery

To już oficjalne. Trzynaście lat po trzecim, finałowym sezonie „Deadwood” powrócimy do tytułowego miasteczka zaszytego wśród Wielkich Równin amerykańskich.

21.03.2019
21:42
Deadwood film zapowiedź
REKLAMA
REKLAMA

Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach wielkiego odżywania produkcji, które zostały zakończone jakiś czas temu. Większość otrzymuje wszelkiego rodzaju spin-offy, część rebooty. Jeden z najbardziej cenionych seriali HBO, „Deadwood” dostał z kolei dwugodzinny film. I z tego, co możemy zobaczyć na pierwszej zapowiedzi produkcji, opłacało się czekać długie lata na ten spektakularny powrót.

„Deadwood” opowie o życiu mieszkańców w rzeczywistości osadzonej 12 lat po ostatnim sezonie.W filmie „Deadwood” możemy się zatem spodziewać wielkiego powrotu postaci znanych z serialu. Do swoich ról powrócą między innymi Ian McShane, Timothy Olyphant, Molly Parker, John Hawkes, Paula Malcomson, Anna Gunn, Dayton Callie, Brad Dourif. Jednak nie będzie to wyłącznie opowieść o starych znajomych. Do obsady dołączył między innymi Jade Pettyjohn. Fabuła dwugodzinnego obrazu ma się obracać wokół świętowania przyłączenia Południowej Dakoty do Stanów Zjednoczonych w 1889 roku. Jednak ponowne spotkanie bohaterów wcale wróży niczego pozytywnego. Stare waśnie zostaną wzniecone, rany na nowo pootwierane. A w dodatku dojdzie także element postępu technologicznego.

REKLAMA

Jak informuje Variety, o różnych formach wznowienia produkcji mówiło się już od momentu jej zakończenia. Informacja o tym, że w końcu ruszyła cała machina, pojawiły się dopiero w lipcu zeszłego roku. Jak informował wtedy dyrektor HBO ds. programowych, Casey Bloys, największym wyzwaniem, jakie stało przed samą produkcją, było zgromadzenie obsady i dostosowanie się każdego z twórców do grafiku prac. Jakby nie patrzeć, finalnie te manewry zajęły twórcom aż trzynaście lat.

Film „Deadwood” ma swoją amerykańską premierę 31 maja. Wszystkie trzy sezony serialu obejrzycie na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA