REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Disney szykuje kolejny film live-action. Tym razem na podstawie animacji "Miecz w kamieniu" z lat 60.

To już kolejne doniesienie na temat nowego filmu live-action, który Disney ma nakręcić na podstawie dawnych animacji. W ciągu ostatnich miesięcy pojawiały się między innymi informacje dotyczące filmu o Dzwoneczku, Dżinie, a także o przywróceniu na ekran Mulan. Tym razem padło na film animowany z 1963 roku, "Miecz w kamieniu".

21.07.2015
10:19
Disney szykuje kolejny film live-action. Tym razem na podstawie animacji "Miecz w kamieniu" z lat 60.
REKLAMA
REKLAMA

"Miecz w kamieniu" opowiada historię młodego Artura (tak, tego króla Artura), którego wielki czarownik Merlin uczy jak być dobrym człowiekiem i władcą. Film animowany oparty jest o legendy o królu Arturze. Reżyserem produkcji jest nieżyjący już Wolfgang Reitherman, który znany był także z wielu innych filmów Disneya. Nakręcił między innymi "101 Dalmatyńczyków", "Księgę Dżungli" czy "Przygody Kubusia Puchatka".

miecz w kamieniu 2
REKLAMA

Scenariusz do nowego filmu napisać ma Bryan Cogman. To między innymi on odpowiedzialny jest za produkcję i scenariusz jednego z najpopularniejszych serialu HBO, "Gra o tron". Producentem nowego filmu Disneya ma zostać Brigham Taylor.

Nowy film live-action raczej nie musi obawiać się o swoją przyszłość. Po "Czarownicy", która doczekać ma się swojej drugiej części i "Kopciuszku", który w Polsce mogliśmy obejrzeć na wielkim ekranie w marcu tego roku, wszystkie inne produkcje skazane są chyba na sukces. Za niedługo będziemy mogli przekonać się, czy ten trend się utrzymuje. Zbliża się bowiem premiera filmu "Piękna i bestia", w którym jedną z głównych ról zagra Emma Watson.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA