REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Nie marnuj czasu na nowy serial Netfliksa. Prawdziwych ninja znajdziesz w tych filmach na VOD

"Dom ninja" podbił serca polskich użytkowników Netfliksa. Sięgający po niego fani filmów i seriali z "ninja" w tytule, musieli się jednak srogo zawieść. Nie ma tu bowiem nic, co mogłoby skraść ich serca.

24.02.2024
14:06
dom ninja netflix co obejrzeć
REKLAMA

Japoński serial Netfliksa na papierze zapowiada się interesująco. To w końcu historia dysfunkcyjnej rodziny, która wycofała się z niebezpiecznego życia ninja. Teraz próbują funkcjonować, jak normalni ludzie. Wraz z nadchodzącymi wyborami pojawia się jednak zagrożenie, zmuszające ich do sięgnięcia po zakurzone stroje i miecze. Co więc idzie nie tak? Otóż "Dom ninja" bardziej niż na ninja skupia się na domu.

To taki typowy netfliksowy snuj. Materiał nadający się na B-klasowy film, rozciągnięty do ram 8-odcinkowego serialu. Gdzieś między gadki o rodzinnych wartościach, tradycji i tęsknocie ojca do normalności przeciwwstawianej tęsknocie do akcji reszty rodziny, twórcy wplatają wątek odwiecznego konfliktu między dwoma klanami. Sprowadza się on do pojedynczych scen walk, prezentowanych zazwyczaj w finale kolejnych epizodów. SPOILER: nie warto się męczyć, żeby je zobaczyć.

Więcej o nowych serialach Netfliksa poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Dom ninja - lepsze filmy i seriale o ninja, które obejrzysz na VOD

"Dom ninja" rozkręca się gdzieś w okolicach finału, sugerując więcej akcji w kolejnej odsłonie. Aby do tego dojść, wymaga jednak od widza anielskich pokładów cierpliwości. Jeśli takowych nie posiadacie lepiej od razu sięgnąć, po jeden z poniższych tytułów, w których ninja nie zanudzą was na śmierć.

Dom ninja - Netflix - co obejrzeć?

Ninja Kamui

To anime doczekało się do tej pory zaledwie dwóch odcinków, a już bije "Dom ninja" na głowę. To historia Joe Higana, byłego ninja, który porzucił swój klan i ukrywa się z rodziną gdzieś w Stanach Zjednoczonych. Organizacja go jednak odnajduje i zabija żonę oraz syna. Główny bohater postanawia się więc zemścić i wypowiada wojnę dawnym mocodawcom. Jest szybko, dynamicznie i krwawo.

Serial dostępny na HBO Max.

Ninja: Cień łzy

Scott Adkins. I wszystko jasne. "Ninja: Cień łzy", podobnie zresztą jak jedynka zatytułowana po prostu "Ninja", najlepszy jest oczywiście wtedy, gdy pozwala się aktorowi popisywać swoimi umiejętnościami. A znajduje się ku temu całe mnóstwo powodów. To w końcu historia Caseya, mistrza ninjutsu, którego ciężarna żona zostaje zamordowana. Główny bohater wyrusza więc do Tajlandii, aby wytropić i rozprawić się z jej zabójcą. Jest krwawo, szybko i brutalnie. Chociaż to sequel, znajomość poprzedniej części nie jest wymagana, aby się dobrze bawić.

Film dostępny na Player i Cineman.

Amerykański ninja

Polskie wydanie tego filmu na VHS-ach uczyniło Michaela Dudikoffa gwiazdą w naszym kraju. Aktor wciela się tu amerykańskiego żołnierza, świetnie wyszkolonego w sztuce ninjutsu. Jest więc jedyną osobą, która może powstrzymać serię napadów wojowników ninja na wojskowe konwoje. Brzmi naciąganie? Stojąca za produkcją wytwórnia Cannon nigdy nie słynęła z zamiłowania do realizmu. Realizowane przez nią tytuły charakteryzuje bowiem przesada - dla niej liczą się przede wszystkim wykręcone sceny akcji. Trup ściele się więc gęsto i można nawet przymknąć oko na to, że nie roni ani jednej kropli krwi (serio!).

Film dostępny na Amazon Prime Video.

Trzech małolatów ninja

A to film idealny do obejrzenia z dziećmi bądź młodszym rodzeństwem. To przecież skierowana do młodszych widzów opowieść o trójce braci, których dziadek uczy wschodnich sztuk walk. Pewnego dnia porywa ich niebezpieczny przestępca, aby zabezpieczyć się przed schwytaniem przez FBI. Jak można się domyślić, chłopcy sprawiają mu mnóstwo kłopotów.

Film dostępny na Amazon Prime Video.

REKLAMA

Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany chaos

I to jest film, na jaki fani "Wojowniczych Żółwi Ninja" czekali od dawna. "Zmutowany chaos" bardzo mocno skupia się wokół nastoletnich rozterek i problemów głównych bohaterów, ale widowiskowych scen akcji też tu nie brakuje. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że twórcy niejednokrotnie przeginają pod tym względem pałę. W końcu kwartetowi humanoidalnych żółwi przychodzi się zmierzyć nawet z kaiju.

Film dostępny na SkyShowtime.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA