REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

To nie żart. Ambasadorem igrzysk olimpijskich 2020 został… bohater anime Dragon Ball

Japonia stawia na popkulturę. Otoczka igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio będzie orbitować wokół popularnych fikcyjnych postaci z mang, gier oraz anime. Na ich czele - Son Goku z tasiemca Dragon Ball i Dragon Ball Z.

30.01.2017
9:03
Ambasadorem igrzysk olimpijskich 2020 został… bohater Dragon Ball!
REKLAMA
REKLAMA

Japonia ma wspaniałą, wyjątkową kulturę oraz tradycję, do której mogłaby się odwołać podczas organizacji igrzysk olimpijskich 2020. Gospodarz sportowych zmagań stawia jednak na nowoczesność. Już w Rio 2016 informacji o miejscu kolejnych igrzysk towarzyszył hydraulik Mario. Azjaci idą za ciosem.

Ambasadorem igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio jest Son Goku z anime Dragon Ball!

Kosmiczny wojownik, popularny również w Polsce dzięki kanałowi RTL7, będzie jednym z fikcyjnych gospodarzy międzynarodowych zmagań. Goku ma do tego wszelkie kwalifikacje. Bohater mangi oraz anime przedkłada trening ponad wszystko inne. To fanatyk sportu, zwłaszcza sztuk walki, który nie przepuści żadnej okazji do rywalizacji.

Goku to nie jedyna postać z japońskiej popkultury, która została ambasadorem letnich igrzysk 2020. Komitet podaje, że poza wojownikiem igrzyska będzie promować Czarodziejka z Księżyca, Uzumaki Naruto, Monkey D. Luffy oraz Astro Boy. Prawdziwa plejada azjatyckich "gwiazd".

Co oznacza rola ambasadora?

REKLAMA

To swoistego rodzaju maskotka, która może pojawiać się w materiałach reklamowych oraz promocyjnych. Jej wizerunek będzie drukowany na koszulkach, gadżetach oraz akcesoriach powiązanych z igrzyskami, które już w 2020 roku będą miały miejsce w Tokio.

Japonio, robisz to dobrze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA