REKLAMA

FilmBox+ zastąpi usługę FilmBox Live. Zebraliśmy wszystko, co musicie wiedzieć o nowej platformie

Usługę FilmBox Live zastąpiła już platforma FilmBox+. Sprawdzamy, jakie filmy i seriale znajdziemy w serwisie, jak można z niego korzystać i  ile kosztuje do niego dostęp.

FilmBox+. Sprawdzamy ofertę nowej platformy VOD
REKLAMA
REKLAMA

FilmBox+ to nowa usługa na już i tak ciasnym polskim rynku VOD. Chociaż wykorzystanie określenia „nowe” może wydawać się nadużyciem, bo platforma zastępuje dostępny wcześniej serwis Filmbox Live. Jest oparta na nowej infrastrukturze technologicznej i daje możliwość oglądania dostępnych materiałów na czterech urządzeniach jednocześnie. Jej właścicielem jest grupa multimedialna SPI International, która jest większościowym akcjonariuszem Kino Polska TV SA.

FilmBox+ — co oglądać?

FilmBox nie produkuje treści oryginalnych, a skupia się na materiałach licencjonowanych, korzysta przy tym z katalogu Kino Polska. Znajdziecie tam więc nieco rodzimych produkcji. Wśród nich znalazło się miejsce na kultowe „Psy” Władysława Pasikowskiego, a także nowsze tytuły pokroju „Dom zły” Wojciecha Smarzowskiego, czy „Zabić bobra” Jana Jakuba Kolskiego. A jakbyście chcieli się nieco zażenować, to możecie sięgnąć po „Kochanie, chyba cię zabiłem”, które w 2015 roku zdobyło Węża dla najgorszego filmu.

Oferta FilmBox+ nie ogranicza się jedynie do polskich produkcji. Znajdziemy w niej mnóstwo mniej bądź lepiej znanych filmów zagranicznych. Jeśli macie ochotę na mordobicie, to Scott Adkins pokaże wam jak to się robi w więzieniu w „Niepokonany 3 — Odkupienie”, a w nieco bardziej refleksyjnym stylu Mickey Rourke jako wrestler mierzy się z licznymi problemami w „Zapaśniku”. Dużo śmiechu w formie guilty pleasure zapewni wam „Baywatch. Słoneczny patrol”, a szaloną B-klasową przygodę przeżyjecie z „Morderczym mutantem”, czyli wężem „Outta Campton”.

Niezależnie od gustu, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Aby ułatwić użytkownikom wybór, oferta filmów podzielona jest na kategorie. Nie ma co prawda „kropla drąży skałę”, ale jest „akcja & przygoda”, „animacja”, „wojna i historia”, czy „filmy dokumentalne”. O wiele uboższy jest za to zasób seriali. Jednakże i wśród nich znajdziemy godne uwagi pozycje. Chociażby znany z anteny HBO „Patrick Melrose” czy „Narcos” od Netfliksa. A jeśli te produkcje znacie już na pamięć to zainteresujcie się australijskim „Wolf Creek” bądź „Piknikiem pod wiszącą skałą” z gwiazdą „Gry o tron” Natalie Dormer.

Prócz dostępnych w bibliotece serwisu filmów i seriali, możecie też oglądać liniową telewizją. Z poziomu platformy można obejrzeć na żywo kanały z portfolio Grupy Kino Polska TV SA. Jest ich łącznie 11, a w ich skład wchodzą FilmBox Premium HD, Kino Polska, FilmBox Extra HD, DocuBox HD, Kino Polska Muzyka, Fashionbox, Kino TV, Fast&Fun Box HD, 360 Tune Box, FilmBox Arthouse, Gametoon.

FilmBox+ — jak oglądać?

FilmBox+ pozwala dostosować jakość materiałów (od 360p do 1080p), lub wybrać opcję automatyczną, która ją zoptymalizuje w zależności od szybkości naszego łącza. Dostęp do oferty można uzyskać z poziomu przeglądarki internetowej lub aplikacji dedykowanej na urządzenia mobilne z dostępem do internetu z systemem Android lub iOS a także przez urządzenia kompatybilne z Android TV. Wystarczy założyć konto w serwisie.

REKLAMA

FilmBox+ — cena

Dostęp do treści serwisu można uzyskać po zarejestrowaniu w usłudze. Miesięczny koszt wynosi 14,99 zł, a jeśli chcielibyśmy wykupić subskrypcję na cały rok to musimy zapłacić 9,99 zł/msc. Kiedy już ustalimy opcje płatności i założymy konto na platformie możemy cieszyć się pełną ofertą FilmBox+.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA