REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Niesamowite, że grywalny horror „Forgotten Memories: Alternate realities” mieści się w smartfonie

Jestem olbrzymim miłośnikiem filmowych, pisanych, czytanych oraz interaktywnych horrorów. Kiedy więc odkryłem „Forgotten Memories: Alternate realities”, dosłownie opadła mi szczęka. Zazdroszczę posiadaczom iUrządzeń i już nie mogę się doczekać wersji na Androida.

06.05.2015
9:51
Forgotten Memories: Alternate realities - horror w smartfonie
REKLAMA
REKLAMA

Nie mam pojęcia jak to działa, ale mobilne horrory są w stanie przestraszyć mnie znacznie mocniej niż ich wysokobudżetowe odpowiedniki na stacjonarnych konsolach i komputerach osobistych. Być może to dlatego, że współczesne horrory mają więcej wspólnego z grami akcji niżeli sztuką straszenia. Może dlatego, że wpatrywanie się w mały ekran ze słuchawkami na uszach tworzy niezwykle intensywną atmosferę.

Niezależnie co stoi za siłą mobilnego horroru, już niebawem zagram w najciekawszego przedstawiciela tego gatunku.

Opierając się na informacjach ze strony producenta, docelowe platformy i systemy dla „Forgotten Memories: Alternate realities” to iOS, Android, PlayStation Vita oraz Nintendo Wii U. Nie zabraknie również edycji dla komputerów osobistych, sprzedawanej za pomocą platformy cyfrowej dystrybucji Steam.

Niestety, na ten moment gra ukazała się jedynie w iTunes App Store. Posiadacze iPhone’ów i iPadów – nie macie pojęcia, jak wam teraz zazdroszczę. O ile jestem w stanie przeboleć, że w Google Play oraz sklepie Windows brakuje mobilnego „Bioshocka” czy „Device 6”, tak wiadomość o premierze dla Androida „kiedyś w 2015 roku” jest nie do zniesienia.

Wszystko przez to, że „Forgotten Memories: Alternate realities” zbiera same pozytywne recenzje.

Zdaniem krytyków gra jest piękna, przerażająca i niepokojąca. Oglądając zdjęcia i filmowe materiały reklamowe, nie mam powodów, aby w to nie wierzyć. To niesamowite, jak dobrze prezentuje się ta aplikacja. Oczywiście jest to wywołane popularnym i niestarzejącym się efektem latarki, doskonale znanym każdemu miłośnikowi horroru.

Nie sposób również nie napisać o „Forgotten Memories: Alternate realities” w kontekście inspiracji serią Silent Hill. Mamy tutaj wszystko, za co pokochaliśmy Ciche Wzgórza – nieco azjatyckie rysy modeli postaci, manekiny, wózki dla niepełnosprawnych, gęsty mrok, szpitalne pomieszczenia, małe dziewczynki – cały zestaw straszaków znanych z kultowych produkcji grozy.

REKLAMA
Forgotten Memories Alternate realities 2

„Forgotten Memories: Alternate realities” w iTunes App Store kosztuje na ten moment 5 dolarów. Niestety, dokładne daty premier na pozostałe urządzenia i systemy nie są znane. Wiemy tylko tyle, że gra ma tam trafić jeszcze w 2015 roku. W takim razie trzymam kciuki i już nie mogę się doczekać, kiedy sam położę ręce na tym tytule. Spodziewajcie się obszernej recenzji!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA