REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

GamersGate zamienia się w bramę do Czarnobyla. Bilet? Do 75% taniej

Fakt numer jeden - seria S.T.A.L.K.E.R. to zbiór naprawdę dobrych gier. Fakt numer dwa – nie grałeś? Powinieneś. Fakt numer trzy – masz teraz świetną ku temu okazję.

11.04.2013
11:00
GamersGate zamienia się w bramę do Czarnobyla. Bilet? Do 75% taniej
REKLAMA
REKLAMA

Wszystko za sprawą oferty GamersGate, które rzuca na lewo i prawo kluczami do gier z serii S.T.A.L.K.E.R. Kody do wykorzystania na Steam są póki co nawet do 75 % tańsze niż zazwyczaj. Tak oto „podstawka” kosztuje aktualnie raptem 1,74 euro. Dodatek Clear Sky to koszt rzędu 2 euro i 50 centów. Droższe o jedno euro jest kolejne rozszerzenie – Call of Pripyat. Za wszystkie części zebrane do kupy w S.T.A.L.K.E.R. Collection zabulicie 6 euro i 25 eurocentów.

Pierwszy S.T.A.L.K.E.R. debiutował jeszcze w 2007 roku. Przy okazji była to jedna z częściej przekładanych premier w historii gier. Kiedy produkt ukraińskiego GSC Game World w końcu ujrzał światło dzienne, okazał się być tytułem niedorobionym, zabugowanym i wypełnionym błędami. Co z tego, kiedy pierwszoosobowa strzelanina z elementami RPG po prostu powalała klimatem. S.T.A.L.K.E.R. okazał się jedną z bardziej niepokojących produkcji, w jakie dane mi było zagrać. Nie ze względu na maszkary, z którymi stawaliśmy twarzą w twarz. Nie ze względu na dziwne anomalnie. Niesamowity klimat budowały głównie lokacje i klimatyczna muzyka, czy to przerażające odgłosy w tle, czy kawałki płynące z gitar szabrowników, siedzących przy skromnych ogniskach. Nastrój wręcz wylewał się z ekranu, przebijając wyeliminowane z czasem (zarówno przez autorów, jak i aktywnych fanów) niedoróbki.

s2
REKLAMA

Clear Sky zapoznaje gracza z wydarzeniami przed pierwszej gry, z kolei Call of Pripyat to zwieńczenie trylogii, w której pojawiają się zarówno starzy bohaterowie serii, jak i szerokie grono sterowanych komputerowo postaci, które mogliśmy spotkać wcześniej. Przyznam się bez bicia, że nie grałem w żadne z rozszerzeń, ale chyba nadszedł czas na nadrobienie zaległości. Zwłaszcza, kiedy nieformalny spadkobierca serii, pod tytułem Suravrium, już się robi i możecie spróbować wziąć udział w testowaniu wersji alfa.

Jeżeli jesteście zainteresowani ofertą GamersGate, musicie wiedzieć, że promocja cieszy się dużym zainteresowaniem i kluczy może zabraknąć w każdej chwili. Do dzieła, stalkerzy, Zona czeka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA