REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

GC: Armed Assault II: pierwsze informacje!

Armed Assault II to kolejny z większych projektów zapowiadanych na Games Convention. Realistyczny symulator wojenny tym razem ba być… jeszcze bardziej realistyczny. Cóż, w tej kwestii ciężko było spodziewać się jakiejś rewolucji. Niemniej zapowiada się interesująco.

22.08.2007
22:25
Rozrywka Spidersweb
REKLAMA

Bohemia Interactive , czyli twórcy pierwszego ArmA nie postawili sobie za zadanie żadnej "rewolucji w branży gier" co aktualnie jest, zdaje się, na topie. Postanowili po prostu, że w porównaniu do poprzedniczki wszystkiego będzie więcej, ładniej, dynamiczniej, lepiej oraz bardziej realnie. Cóż… w końcu po co zmieniać coś, co jest dobre? Z podobnego założenia wyszli również ludzie z Bohemii, bowiem "dwójeczka" to nic innego jak udoskonalona część pierwsza z kilkoma poprawkami.

REKLAMA

Główną różnicą w stosunku do poprzedniczki ma być system rozwoju bohatera (jak zwykle mowa tutaj o rozwoju vide cRPG, ale media przyzwyczaiły nas, że jak bajać to my, a nie oni nas) także nie spodziewałbym się tutaj niczego rewolucyjnego, bardziej ukłon w stronę serii Battlefield i tamtejszego "levelowania" naszego żołnierza (lepszy ekwipunek, lepsze bronie, nowe odznaczenia etc)Kolejną nowością mają być jeszcze większe mapy, które muszą być prawdziwymi molochami, bowiem już te z pierwszej części były ogromne (czasem nawet aż za bardzo).

Inną z nowości jest "realistyczny model zniszczeń wszystkich pojazdów". Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, mimo wszystko mam ciche przeczucie, że Dirta pod tym względem nie przebiją ; ) Wypadałoby napomnieć o "piekielnie zaawansowanym" edytorze graficznym pozwalającym na tworzenie własnych map oraz o szeregu nowych pojazdów, których nie spotkaliśmy w pierwszym Armed Assault. Jak zwykle tak i tym razem twórcy najwięcej uwagi przykładają do trybu multiplayer. Jak przechwala się Bohemia; potyczki w ArmA II będą na niespotykaną dotąd skalę. Pozostaje wierzyć na słowo, co niestety nie przychodzi mi zbyt łatwo. Więcej informacji wkrótce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA