REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gdzie obejrzeć "Aftersun"? Nominowany do Oscara film trafił do VOD

"Aftersun" za rolę Paula Mescala został nominowany do tegorocznych Oscarów i choć ostatecznie tej nagrody nie zdobył, to wciąż warto na ten film rzucić okiem. A jest ku temu okazja, gdyż produkcja pojawiła się w kilku serwisach VOD.

14.07.2023
6:06
Gdzie obejrzeć "Aftersun"? Nominowany do Oscara film trafił do VOD
REKLAMA

Brak jakiejkolwiek nagrody za "Aftersun" w reżyserii Charlotte Wells spotkał się z oburzeniem nie tylko widzów i krytyków, ale również organizacji Women in Film, której członkinie zwróciły uwagę na brak reprezentacji kobiet w kategorii najlepszy reżyser, wspominając m.in. o odpowiedzialnej za reżyserię "Aftersun" Charlotte Wells:

REKLAMA

Po raz kolejny członkowie Akademii pokazali, że nie cenią głosu kobiet, nie przyznając nam nominacji za reżyserię. Nagroda Akademii to coś więcej niż złota statuetka, to siła napędowa kariery, która może decydować o kontynuacji pracy w zawodzie i wzroście stawek. Dlatego WIF wciąż będzie stawało po stronie utalentowanych reżyserek jak Sarah Polley ("Women Talking), Gina Prince-Bythewood ("Królowa wojownik"), Maria Schrader ("Jednym głosem"), Chinonye Chukwu ("Till") Charlotte Wells ("Aftersun")

- podkreśliły w oświadczeniu członkinie organizacji Women in Film.

"Aftersun" został nominowany natomiast do innej kategorii, mianowicie najlepszy aktor pierwszoplanowy, a był nim Paul Mescal. Ostatecznie jedna z najważniejszych nagród w branży filmowej nie powędrowała do rąk aktora, co również spotkało się z niezadowoleniem widzów. Można powiedzieć, że film "Aftersun" został na tegorocznym Oscarach kompletnie pominięty, co wcale nie oznacza, że można go skreślić z listy filmów do obejrzenia. Bo naprawdę warto tę produkcję obejrzeć.

Gdzie obejrzeć "Aftersun"? Film dostępny jest m.in. w Canal+

W filmie "Aftersun" w reżyserii Charlotte Wells nominowany do Oscara Paul Mescal wciela się w Caluma, ojca 11-letniej Sophie. Mężczyzna zabiera córkę na wakacje do jednego z tureckich kurortów, gdzie chce nadrobić z dziewczynką stracony czas, a przy tym zbliżyć się swojego dziecka, którego nie ma okazji widywać zbyt często. Obok Paula Mescala jako młoda Sophie zagrała Frankie Corio, a w starszą wersję dziewczynki wcieliła się Celia Rowlson-Hall.

REKLAMA

Film "Aftersun" dostępny jest w ramach wypożyczenia w serwisach Canal+, Polsat Box Go, Rakuten oraz MOJEeKINO.

Zwiastun filmu "Afersun" (2022)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA