REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Glorious PC Master Race jako nacja w Civilization V! Na jej czele… Gabe Newell

Civilization V doczekało się wielu naprawdę interesujących modyfikacji. Poniższa bije jednak wszystkie na głowę. Znacie określenie „Glorious PC Master Race”, jakiego używają komputerowi gracze wyposażeni w potężne maszyny do grania, opisując samych siebie? Teraz społeczność, która patrzy z góry na konsolowe chłopstwo trafiło do Civilization V jako grywalna, wyjątkowa nacja.

16.09.2014
19:03
Glorious PC Master Race jako nacja w Civilization V! Na jej czele… Gabe Newell
REKLAMA
REKLAMA

Określenie „Glorious PC Master Race” zostało po raz pierwszy użyte przez niesamowitego wideo-recenzenta Yatzhee, który w jednym z odcinków „Zero punctuation” opisywał rodzimego Wiedźmina. Jegomość o kapitalnym angielskim akcencie powiedział wtedy, że Wiedźmin został przeznaczony jedynie na komputery osobiste, a nie dla „brudnych konsolowych chłopów”. To w poniższym materiale określenie PC Master Race pojawiło się po raz pierwszy, z miejsca zyskując uznanie wśród komputerowych graczy. Pomyśleć, że przyłożył do tego rękę sam Geralt z Rivii.

Od tego momentu określnie Glorious PC Master Race pojawiało się zawsze tam, gdzie wersja gry na komputery osobiste posiadała jakąś przewagę nad konsolową odsłoną. Najczęściej była to warstwa graficzna, zaawansowane opcje graficzne oraz wysoka rozdzielczość, ale również ilość graczy mogących walczyć ze sobą na internetowych arenach, zasięg widzenia gracza czy możliwość instalowania modyfikacji. Tam, gdzie PeCet był pod jakimś kątem lepszy, Glorious PC Master Race nie omieszkała tego odnotować, z pogardą wskazując na „konsolowe chłopstwo".

Po tym, jak Glorious PC Master Race na dobre zagościło w branży gier, setkach memów i tysiącach internetowych sporów, społeczność komputerowych graczy doczekała się własnej nacji w Civiliation V.

Bezpłatną modyfikację możecie pobrać z tego miejsca. Do jej działania wystarczy podstawowa wersja gry, bez żadnego z dodatków. Czym charakteryzuje się nowa nacja? Glorious PC Master Race posiada własną przepotężną piechotę, złożoną z futurystycznie uzbrojonych wojowników. Żadna inna piechota nie jest w stanie stawić jej czoła. Co więcej, w miastach nacji może dochodzić do święta „Wyprzedaże Steam”. Wtedy cała populacja otrzymuje modyfikator -75% do poczucia smutku.

pc master race 1

Nie mogło również zabraknąć charyzmatycznego lidera. Na czele Glorious PC Master Race stoi sam Gabe Newell, założyciel Steam oraz twórca serii Half-Life. Jak widać na załączonych materiałach graficznych, lord Gabe Nawell z domu PC Master Race wygląda wyjątkowo majestatycznie.

REKLAMA

Nie brakuje chętnych na wykorzystanie modyfikacji. Trudno się temu dziwić, ponieważ genialny w swojej prostocie pomysł trafił na bardzo podatny grunt. Nie licząc Civilization Revolution, seria gier strategicznych od zawsze była domeną komputerowych graczy. Ci w końcu mogą poprowadzić Master Race w słuszny bój, z kolei zaskoczony popularnością moda twórca już teraz zapowiedział, że projekt będzie rozwijany.

Jeżeli nie posiadacie Civilization V, najwyższy czas nadrobić zaległości. Ta odsłona naprawdę się udała, zwłaszcza z dodatkiem o nazwie „Nowy wspaniały świat”. Aktualnie grę można nabyć za śmieszne pieniądze, kupując ją chociażby w sklepie Muve.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA