REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Gra o tron". Możesz zwiedzić Winterfell i Królewską Przystań. Jak to zrobić?

"Gra o tron" mogła się pochwalić wieloma przepięknymi lokacjami i scenografiami, które wyglądały jak żywcem wyjęte z fantastycznego świata Westeros. Wkrótce każdy z nas będzie mógł zobaczyć je na własne oczy. Dostępne są pierwsze zapisy na wycieczki po studia w Irlandii Północnej.

06.12.2021
17:21
gra o tron wycieczka studio hbo cena
REKLAMA

HBO jest znanego z tego, że nie oszczędza na swoich serialach. Fantastyczne lokacje, bogate w szczegóły scenografie, olbrzymie plany zdjęciowe i zaawansowane efekty specjalne sprawiły, że "Gra o tron" była wyjątkowym serialem fantasy. Stacja zresztą czasem traci z tego powodu, bo niedawno wyrzuciła 30 mln dol. na pilota prequela pt. "Bloodmoon", który nigdy nie ujrzał światła dziennego. Na szczęście widzowie doceniają jakość technicznej strony przygotowania produkcji HBO.

Ostatnie odcinki "Gry o tron" bardzo mocno krytykowano za scenariusz (i nic dziwnego, David Benioff i D.B. Weiss kłamali własnym aktorom, że poznali zakończenie sagi od George'a R.R. Martina), ale scenografia, make-up, kostiumy i lokacje nadal wyglądały fenomenalnie. Nie licząc wpadki z oświetleniem bitwy o Winterfell, nawet finałowy sezon wyglądał doskonale. Marzeniem wielu fanów serii od lat było więc zobaczenie jej najsłynniejszych lokacji na własne oczy. Wycieczki śladami "Gry o tron" odbywały się w całej Europie, ale najważniejsze i najczęściej wykorzystywane miejsca takie jak Winterfell, Czarny Zamek, Królewska Przystań czy Braavos wybudowano od zera w Linen Mill Studios w Irlandii Północnej, gdzie kręcono dużą część "Gry o tron".

REKLAMA

Od 4 lutego Winterfell czy Królewską Przystań zobaczycie na własne oczy. "Gra o tron" otwiera swoje kulisy na zwiedzających.

Bilety na zwiedzanie należy nabyć z góry przed przybyciem. Dostępne są wejściówki indywidualne, rodzinne lub grupowe. WarnerMedia daje też możliwość kupna biletu wraz z przejazdem z Belfastu lub Dublina. Ile zapłacimy za możliwość obejrzenia sali tronowej Westeros, podziemnych krypt w Winterfell czy tronu Daenerys na Smoczej Skale? Cennik prezentuje się następująco:

REKLAMA
  • Dorośli (od 16 do 65 lat) - 39,50 funta
  • Dzieci i młodzież (od 5 do 15 lat) - 27,50 funta
  • Dzieci do 4. roku życia - za darmo
  • Seniorzy - 31,50 funta
  • Studenci - 31,50 funta

Nie jest to jakaś niesamowicie wygórowana cena, bo w trakcie zwiedzania fanów czeka prawdziwa moc atrakcji. Będę mogli obejrzeć szkice koncepcyjne dla kolejnych sezonów "Gry o tron", odwiedzą najbardziej kultowe lokalizacje, zobaczą na własne oczy sale z green screenem i poznają techniczną stronę efektów specjalnych, dzięki którym na ekranie pojawiły się smoki. Oprócz tego będą mogli zapoznać się z pracą charakteryzatorów i scenografów. W zbrojowni oraz sali z kostiumami na wyciągnięcie ręki będą mieli zaś oręż i ubrania, które aktorzy nosi na planie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA