REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Graliście już w Angry Birds Epic? Nowy hit Rovio do pobrania za darmo

Wściekłe Ptaki nadciągają po raz kolejny. Jak zwykle Rovio bawi się konwencją, tym razem swój znoszący złote jaj drób ubierając w szaty rycerzy i magów, wszystko posypując czarodziejskim proszkiem z konwencją fantasy. Angry Birds Epic jest od dzisiaj dostępne na wszystkich najważniejszych platformach, całkowicie za darmo.

12.06.2014
18:07
Graliście już w Angry Birds Epic? Nowy hit Rovio do pobrania za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Angry Birds jako turowa gra cRPG? Tego jeszcze nie było! Epic coraz silniej oddala Wściekłe Ptaki od symbolicznej już dzisiaj procy, dzięki której ptactwo poszybowało ku ogromnemu, globalnemu sukcesowi, linii zabawek, maskotek, zeszytów, odzieży czy nawet jedzenia. Dzisiaj Angry Birds są wszędzie, toteż inwazja na światy elfów, smoków i księżniczek była jedynie kwestią czasu.

Ten w końcu nadszedł. Dzisiaj Angry Birds Epic może bez żadnych kosztów pobrać każdy posiadacz smartfona z Androidem, Windows Phone oraz iOS na pokładzie. Niestety, zabrakło czwartego największego, w postaci BlackBerry. Jest to o tyle odczuwalne, że poprzednia odsłona wściekłych ptaków – naprawdę udane Angry Birds: GO! – było dostępne na urządzeniach tego producenta.

angry birds epic 2

Za co warto pochwalić Rovio? Zdecydowanie za równoczesną premierę na wszystkie wiodące systemy. Finowie po raz kolejny pokazują, że tłumaczenie się fragmentacją rynku przez producentów można włożyć między bajki, o ile zajmuje się odpowiednio wysokie miejsce w hierarchii twórców na mobilne urządzenia. Tę samą zasadę wydaje również Disney oraz Gameloft, dzięki czemu posiadacze urządzeń z Windows Phone wciąż mają w co grać.

REKLAMA

Niestety, ilość aplikacji, jakie wydaje Rovio, negatywnie odbija się na ich zawartości. Angry Birds: Star Wars II czy Angry Birds GO! są tego najlepszym przykładem. To produkcje naprawdę udane, ale z nowymi mapami i trasami dodawanymi skandalicznie rzadko. W Rovio mają mnóstwo otwartych projektów, z następnymi w produkcji. Warto przypomnieć, że Epic to nie jedyne Wściekłe Ptaki, jakie dostaniemy. Za jakiś czas premiera Angry Birds Stella. Drodzy producenci, rozumiemy, że każda seria to nowa linia zabawek i gadżetów, ale może by tak dopełnić to, co już zostało wydane?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA