REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

W ten weekend GOG wyprzedaje wszystkie dobre cRPG z lat 1998-2002

Weekend zaczyna się bardzo dobrze. GOG odpalił potężną promocję, w ramach której można nabyć legendarne erpegi. Fani gatunku już smarują klaty krwią świeżo ubitego kurczęcia, aby dopełnić rytuału i wcielić się w Bhaala, syna Boga Mordu. Czego chcieć więcej?

05.04.2013
19:30
W ten weekend GOG wyprzedaje wszystkie dobre cRPG z lat 1998-2002
REKLAMA

Oprócz najbardziej utytułowanych klasyków z rodziny Baldur’s Gate i Neverwinter Nights, warto zwrócić uwagę na The Temple of the Elemental Evil, nieco mniej znanego erpega, który w Polsce został opublikowany pod nazwą Świątynia Pierwotnego Zła. To była genialna gra, wysoko oceniona zarówno przez branżę jak i fanów gatunku. Tytuł bazował na papierowym systemie z połowy lat 80. ubiegłego wieku, co wpłynęło m.in. na świetną warstwę fabularną.

REKLAMA

Świątynia była osadzona w świecie Grayhawk a nie Forgotten Reams. W porównaniu do gigantów na miarę Baldura 2, świat gry był malutki jak piaskownica ale za to zawierał wspaniałe projekty grafików i designerów poziomów. Dodając od tego dokręcony na maks poziom trudności, na czarną mszę w Świątyni Pierwotnego Zła trzeba przygotować minimum czterdzieści godzin wolnego czasu. Właściwie może jeszcze jakieś dziesięć dodatkowo, żeby wspomóc się wyrobami rodzimego przemysłu piwowarskiego. To gra w sam raz na weekend od rana do wieczora albo przynajmniej tydzień rozgrywki w wariancie rekreacyjnym. Mówiąc krótko, Świątynia Pierwotnego Zła wsysa po koniuszek żółtej ciżemki.

O Wrotach Baldura i zadeptanym przez miliony graczy kontynencie Faerûn w świecie Zapomnianych Krain pisać nie będziemy. Byli tam już wszyscy, chyba nawet Stevie Wonder razem z fortepianem.  A teraz jeszcze krótkie, acz pełne złych i tuczących kalorii menu GOGa.

Baldur’s Gate 2 Complete za $5,99 (ok. 19 zł)

Baldur’s Gate : The Original Saga za $5,99 (ok. 19 zł)

Icewind Dale 2 Complete za $5,99 (ok. 19 zł)

Icewind Dale Complete za $5,99 (ok. 19 zł)

Forgotten Realms : Demon Stone za $5,99 (ok. 19 zł)

Temple of the Elemental Evil za $3.59 (ok 11 zł)

Dungeons & Dragons : Dragonshard  za $5,99 (ok. 19 zł)

Neverwinter Nights 2 : Complete za $11,99 (ok. 38 zł)

Neverwinter Nights : Diamond Edition za $5,99 (ok. 19 zł)

REKLAMA

Planescape : Torment za $5,99 (ok. 19 zł)

W przypadku zakupu całego pakietu przecena wynosi aż 80%, czyli np. za Baldur's Gate 2 Complete będzie do zapłaty jedynie niecałe dwa dolary (ok 6,5 zł) ale w wypadku zakupu tylko jednej gry obowiązuje podstawowa stawka (40%), a to oznacza wyższą cenę, np. Baldur's Gate 2 Complete 5,99 Waszyngtona, czyli ok. 19 zł. Mówiąc krótko, opłaca się kupić kilka gier, najlepiej przynajmniej trzy (przecena o 51%). Promocja potrwa do poniedziałku. Żal nie skorzystać!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA