REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Green Book może być lepszy od Nietykalnych. Jest pierwszy zwiastun

Historia przedstawiana przez Green Book pozornie sprawia wrażenie wtórnej. Zupełnie mi to nie przeszkadza. Obejrzałem zwiastun filmu i zdecydowanie zachęcił mnie do obejrzenia całości.

14.08.2018
21:28
green book zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory nie interesowały mnie wieści o Green Book, choć produkcja pochodzi od znakomitego studia. Nie przyciągała mnie też obsada, choć prezentuje się równie ciekawie – w rolach głównych Viggo Mortensen i Mahershala Ali. Pierwszy materiał promocyjny mnie jednak zdecydowanie urzekł.

To pierwszy poważny film Petera Farrelly’ego, który do tej pory zajmował się komediami. Opowiada historię ochroniarza z pewnego nowojorskiego klubu nocnego, który podejmuje się fuchy szofera czarnoskórego pianisty, wyruszającego na trasę koncertową po południowych Stanach Zjednoczonych w latach sześćdziesiątych.

Zwiastun Green Book wygląda doskonale.

Tytuł filmu nawiązuje do Negro Motorist Green Book, wydawanego swego czasu poradnika dla podróżujących Afroamerykanów. W pozostałych rolach zobaczymy takich aktorów, jak Linda Cardellini, Don Stark, P.J. Byrne, Brian Stepanek, Sebastian Maniscalco, Iqbal Theba. Scenariusz napisali Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie i sam Peter Farrelly.

REKLAMA

Skojarzenia z Nietykalnymi budzą się odruchowo, jednak Green Book tylko pozornie – prawdopodobnie wręcz niezamierzenie – nawiązuje do tej formuły. Jestem przekonany, że tematy rasizmu i różnic kulturowych będą tu równie istotne, co zderzenie dwóch klas społecznych. Film, jak pokazuje zwiastun, wygląda też pięknie za sprawą świetnych zdjęć i lokacji.

W polskich kinach pojawi się on niestety z dużym opóźnieniem. Green Book będzie miał swoją światową premierę 21 listopada, jednak do naszych kin trafi dopiero 15 lutego w przyszłym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA