REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Hard West - kolejna polska gra próbuje swoich sił na Kickstarterze

Co byście powiedzieli na osadzoną na Dzikim Zachodzie grę z systemem walki wzorowanym na XCOM i z mapą świata w stylu Heroes of Might and Magic? Taki właśnie ma być Hard West polskiego studia CreativeForge Games. Na Kickstarterze trwa zbiórka na tę produkcję. 

11.08.2014
10:54
Hard West - polska gra na Kickstarterze
REKLAMA

Hard West to gra taktyczna, w której rozgrywka skupia się na dwóch elementach. Pierwszym z nich jest eksploracja świata - podobna do tej znanej z takich tytułów jak Heroes of Might and Magic czy Disciples, oparta na nieliniowym przemieszczaniu się pomiędzy lokacjami. Z kolei drugi element stanowi walka w systemie turowym. Potyczki mają być szybkie, trwać maksymalnie dziesięć minut, a kluczową rolę odgrywać będzie korzystanie z rozmaitych osłon - nawet pojedynczy, dobrze wymierzony strzał, może oznaczać śmierć naszej postaci.

REKLAMA

Hard West osadzone jest w świecie wzorowanym na Dzikim Zachodzie, pozbawionym zasad, pełnym przemocy i brutalności. Palące słońce i niedostatek wody sprawiają, że uprawianie ziemi jest zajęciem wyjątkowo trudnym. W związku z tym społeczeństwo cierpi na niedobór w zasadzie wszystkiego, poza bronią palną - i to głównie za jej pomocą ludzie uzyskują dostęp do dóbr luksusowych, jak alkohol i narkotyki.

REKLAMA
hard west 1

Ciekawy system walki, ponury, naszpikowany sekretami świat, który gracz będzie mógł swobodnie eksplorować - brzmi to wszystko rewelacyjnie. W dodatku wygląda naprawdę zacnie. I nie ma w tym przypadku, bowiem w skład tworzącego Hard West studia CreativeForge Games wchodzą ludzie odpowiedzialni za takie tytuły jak Call of Juarez czy Dead Island. Na ten moment na Kickstarterze udało się uzbierać prawie 16 tysięcy dolarów z zakładanych 70 tys. Jeśli chcielibyście dołączyć do zbiórki, najniższy próg, który gwarantuje otrzymanie klucza do gry na Steamie, wynosi raptem 15 dolarów. Jeżeli zaś macie trochę więcej wolnej gotówki, zerknijcie na wyższe progi, bo nagrody są dość interesujące. Za 150 dolarów możemy na przykład zaprojektować własną lokację, za 800 ważną dla fabuły postać, a za 1600 - scenariusz. Do końca kampanii pozostało 26 dni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA