REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Interaktywny zwiastun polskiego Darkwood. Wprost nie mogę się doczekać premiery

To, że da się zrobić grę klimatyczną i przerażającą mimo audiowizualnej oprawy z poprzedniej epoki udowodniły już takie tytuły jak Lone Survivor i Teleglitch. Po obejrzeniu opublikowanego niedawno zwiastuna polskiej perełki Darkwood śmiem twierdzić, że szykuje się produkcja przynajmniej równie udana jak obie wymienione. 

18.07.2014
11:00
Interaktywny zwiastun polskiego Darkwood
REKLAMA

O tej fantastycznie zapowiadającej się grze z gatunku roguelike rodzimego studia The Acid Wizard, wspominał już Szymon. Darkwood, choć wciąż jeszcze znajduje się w fazie produkcyjnej, wyląduje na Steamie w przyszłym tygodniu, na razie we wczesnym dostępie do wersji alpha. Jak zapewniają twórcy, gra jest już jak najbardziej grywalna, choć wciąż wymaga wielu poprawek. Pierwsza udostępniona jej wersja będzie zawierała jedynie początkowy etap rozgrywki.

REKLAMA

REKLAMA

Opublikowany wczoraj zwiastun Darkwood prezentuje się naprawdę zacnie. No, przynajmniej o ile lubi się gry w takim stylu i sentymentem darzy się dość archaiczną, a przez to mało efektowną grafikę. Z trailera za to klimat wręcz wyziera, bardzo dobre wrażenie robi ścieżka dźwiękowa oraz estetyczne, choć raczej statyczne tła. Jeśli dodać do tego ciekawie zapowiadające się zagadki i tajemniczą historię, mocne zaakcentowanie elementów survivalu i - jak się zdaje - wysoki poziom trudności, można spodziewać się polskiego hitu wśród gier niezależnych. Ja w każdym razie mam w stosunku do Darkwood olbrzymie oczekiwania i nie odstrasza mnie nawet nie najniższa cena tej produkcji, którą wynosić ma około 15 dolarów.

PS. Zwiastun skrywa też dość ciekawy smaczek, prowadzący do ukrytej strony internetowej. Jeśli nie potraficie go odszukać samodzielnie, kliknijcie tutaj. Ale dalej musicie poradzić już sobie sami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA