REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Jak włączyć multi w Gears of War?

PeCetową wersję Gearsów zrobili Polacy! Jeee! Być może będziemy mieli siedzibę Epic Games w Polsce! Jeee! Windows Live, za którego pośrednictwem możemy grać w multi jest w naszym kraju niedostępny! Je... ghe? Moment temu przestałem się w końcu głowić nad tym jak mimo wszystko można pograć online posiadając polską edycję Gears of War. Żeby oszczędzić bólu Czytelnikom Playbacku, postanowiłem sam przygotować jakiś mały poradniczek jak to szybko ogarnąć.

11.03.2010
19:22
Rozrywka Blog
REKLAMA

Zacznę jednak od szybkiego omówienia naszej rodzimej edycji gry. Znajdziemy w niej świetny kolorowy poradnik przygotowany przed redakcję strony gearsofwar.pl (zresztą bez pomocy użytkowników tamtego serwisu, nie wiem czy dałbym radę się do tego multi w końcu dobić), duuuży plakat i znośną pod względem długości instrukcję. Nie ma w niej niestety nic na temat zakładania konta na Live. A to, wbrew pozorom, łatwe może nie być. Niezbędny będzie przede wszystkim Windows Live ID i od tego zacznijmy.

REKLAMA

Pierwsze co należy zrobić to wejść na stronę www.msn.com i kliknąć opcję hotmail. Następnie pojawi Ci się okienko logowania. Nic tam nie wpisuj, tylko wybierz opcję "Zapisz mnie" znajdującą się po prawej stronie ("1"). Zostaniesz zapytany o to z jakiej usługi chcesz skorzystać - najprościej będzie gdy wybierzesz tą pierwszą ("2"). Teraz będziesz musiał uzupełnić swoje dane osobowe. Przy wyborze adresu mailowego, bardziej wskazany jest wybór końcówki hotmail.com. Możesz podać prawdziwe informacje o sobie, z wyjątkiem jednej, bardzo ważnej - kraj w którym mieszkasz. Musi być w nim wsparcie dla usługi Windows Live. W moim przypadku była to Irlandia ("3"). Ostatnie co musisz zrobić to wybrać jaką chcesz wersję skrzynki pocztowej, wybierz klasyczną ("4"). Gratulacje masz już swoje własne ID!

REKLAMA

Teraz pozostaje jeszcze stworzenie gamertaga. W tym celu skorzystaj z angielskiej strony xboxa -http://www.xbox.com/en-IE/ . W prawym górnym rogu wybierz opcję sign in ("1"), a następnie wpisz w polu logowania adres e-mail swojego ID, które założyłeś przed chwilą oraz hasło, które wtedy podałeś ("2"). Teraz czeka cię parę etapów w ciągu których będziesz musiał np. wybrać swojego avatara itp. Gdy dojdzie do uzupełniania danych osobowych, masz uzupełnić każde pole oznaczone gwiazdką i wpisuj tam dokładnie to co wpisywałeś przy tworzeniu ID.

Teraz wejdź do gry. W menu głównym naciśnij F1, wyświetli Ci się okno z wyborem użytkownika. Jeżeli miałeś już wcześniej jakiegoś, wybierz opcję "Zaloguj przy pomocy innego konta". Teraz podaj swój adres e-mail z ID oraz hasło, które wtedy podałeś. Następnie poczekaj, aż wgra się stosowna aktualka Live (wskaźnik ładowania powinien zaciąć się w jednym miejscu na dość długo, ale czekaj cierpliwie) i już możesz się cieszyć ze swojego własnego konta oraz możliwości gry online. Ale też nie na wszystkich serwerach, chyba że wykupisz sobie członkostwo w usłudze Gold.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA