REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

James Michael Tyler nie żyje. Znany z roli Gunthera w "Przyjaciołach" aktor miał 59 lat

James Michael Tyler nie żyje. Aktor zmarł po walce z chorobą nowotworową.

25.10.2021
8:04
james michael tyler nie żyje gunther friends przyjaciele
REKLAMA

James Michael Tyler szerszej widowni był znany z roli Gunthera w kultowym sitcomie "Przyjaciele". Przedstawiciel artysty przekazał, że Tyler zmarł w niedzielę rano w swoim domu w Los Angeles. Latem tego roku aktor oficjalnie podał do informacji publicznej, że zdiagnozowano u niego czwarte stadium wykrytej w 2018 roku choroby - nowotworu prostaty, który z czasem rozprzestrzenił się też na kości. Kondycja zdrowotna uniemożliwiła mu pojawienie się na planie specjalnego odcinka "Przyjaciół", który w maju miał premierę w HBO GO (z resztą aktorów połączył się na chwilę za pomocą Zooma).

REKLAMA
James Michael Tyler jako Gunther w serialu "Przyjaciele"

James Michael Tyler zmarł w wieku 59 lat

Informacja o jego śmierci pojawiła się na oficjalnych profilach i stronach serialu, przekazał ją także producent. Swoje pożegnania publikują również kolejni aktorzy, począwszy od Jennifer Aniston, czyli serialowej Rachel. Przypomnijmy, że Gunther, z którego roli Tyler był znany całemu światu, był menadżerem w kawiari "Central Park" - spotykali się w niej serialowi bohaterowie - i podkochiwał się właśnie w Rachel. Tyler pojawił się w niemal 150 odcinkach popularnej produkcji.

James Michael Tyler spędził ostatnie lata życia uświadamiając i promując badania profilaktyczne, które pozwalają wykryć raka prostaty we wczesnej fazie - jeszcze zanim będzie za późno. Dzielił się swoją historią, apelował o rutynowe kontrole zdrowia i aktywnie działał na rzecz chorych.

REKLAMA

Był niezwykłą osobą, która poświęciła ostatnie dni swojego życia na pomaganiu innym. Niech cię Bóg błogosławi James, Gunther będzie żył wiecznie.

"Przyjaciele" nie byliby tacy sami bez ciebie. Dziękuję za śmiech, który wniosłeś do serialu i w nasze życia. Będzie nam ciebie bardzo brakować

- napisali kolejno Kevin Bright (producent "Przyjaciół") oraz Jennifer Aniston
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA