REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje Janusz Rewiński. Ceniony aktor i ikoniczny "Siara" miał 74 lata

Nie żyje Janusz Rewiński. Aktor, który był znany z roli Stefana "Siary" Siarzewskiego w filmach "Kiler" i "Kiler-ów 2-óch" miał 74 lata.

04.06.2024
11:10
nie zyje janusz rewinski kiler
REKLAMA

Zmarł Janusz Rewiński, ceniony artysta, aktor i satyryk, urodzony w 1949 r. W 1972 r. ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie, a w międzyczasie można go były zobaczyć w Piwnicy Pod Baranami, Teatrze Polskim w Poznaniu oraz obok Zenona Laskowika w kabarecie Tey. Popularność zyskał za sprawą występów w Kabarecie Olgi Lipińskiej, a później kreacji w takich produkcjach jak "Zmiennicy", "Tygrysy Europy" czy "Podróże pana Kleksa". Jego najbardziej pamiętną rolą była postać gangstera Stefana "Siary" Siarzewskiego w filmach "Kiler" oraz "Kiler-ów 2-óch".

REKLAMA

Janusz Rewiński nie żyje. Aktor miał 74 lata

O śmierci Janusza Rewińskiego poinformowali jego synowie - Jonasz i Aleksander Rewińscy:

Pożegnanie, którego miało nie być. 1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady. Przez wiele lat Tata dawał radość i uśmiech nie tylko nam, ale i wszystkim wokół. Teraz świat jest jakby taki sam, ale uśmiechu nagle zabrakło. Janusz Rewiński. Aktor, satyryk, poseł na Sejm I kadencji. Dziękujemy za wszystko. Gdziekolwiek teraz jesteś, mamy nadzieję że "mają rozmach". Buenas noches, Senior Siarra!

W ostatnich latach życia aktor wycofał się z życia publicznego i porzucił aktorstwo, wiodąc życie samotnika. Zajął się wówczas hodowlą i rolnictwem we wsi Nowodwór w okolicach Mińska Mazowieckiego, izolując się od bliskich: "Generalnie, bywają dni, kiedy się nawet telefon do mnie nie odzywa i wtedy jest mi bardzo dobrze. A jak chcę, to sobie wspominam różne rzeczy i myślę, że lepszych wspomnień nie będzie, od tych które były..." - mówił. Zmarł 1 czerwca.

REKLAMA
Janusz Rewiński nie żyje

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA