REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Jerzy Stuhr odniósł się do wypadku sprzed roku: "Czuję się niewinny, wewnętrznie jestem czysty"

Jerzy Stuhr udzielił wywiadu serwisowi Plejada, w którym odniósł się do ubiegłorocznego wypadku, gdzie prowadził auto, będąc pod wpływem alkoholu. W ubiegłym roku aktor przepraszał, mówiąc, że bardzo żałuje tego, co się stało. Teraz w rozmowie z serwisem zdradził m.in, że czuje się niewinny i tak naprawdę to nic nie zrobił. Aktor zdradził też, jak obecnie się czuje.

25.07.2023
18:37
Jerzy Stuhr szpital udar Maciej Stuhr
REKLAMA

W październiku ubiegłego roku Jerzy Stuhr prowadził auto, mając 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, zahaczając autem motocyklistę. Według prokuratury aktor nie uciekł z miejsca wypadku. Sprawa dość głośno odbiła się w mediach, natomiast w pierwszej instancji zasądzono, by aktora ukarać grzywną w wysokości 200 stawek dziennych. Stuhr dostał też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres trzech lat, ale też nakaz wpłacenia 6 tysięcy złotych na fundusz postpenitencjarny. Stuhr odwoływał się też od wyroku. Tłumaczył też, że żałuje swojej decyzji i oczywiście przeprasza.

REKLAMA

Jerzy Stuhr o wypadku: "Czuję się niewinny, skończyło się na kolizji".

W najnowszym wywiadzie dla Plejady, mówi, że czuje się "wewnętrznie czysty" oraz że jest niewinny.

Czuję się niewinny, skończyło się na kolizji. Tak naprawdę nic nie zrobiłem, więc wewnętrznie jestem kompletnie czysty. Oczywiście denerwują mnie pomówienia i stosunek prokuratury do mojej osoby, która proponowała coraz wyższe kary i chciała mnie zjeść. Pan Ziobro ścigał pół roku. Powiedzieli, że będą to robić do końca, a ja się zastanawiam: po co? To wręcz filmowa sytuacja, ale chciałbym, żeby już się skończyła - zdradził Jerzy Stuhr, dodając, że bardzo bolało go, w jaki sposób został przedstawiany w mediach po wypadku. Stuhr zapowiedział też, że wyda książkę, w której odniesie się do tego wydarzenia.

Bolało mnie, że byłem opluwany w gazetach, przedstawiany jako wyklęty, a przecież nikomu nic nie zrobiłem. Na szczęście przyjaciele stanęli na wysokości zadania. Spotkałem się z dużą życzliwością obcych ludzi, którzy pisali do mnie i wspierali. W Wydawnictwie Literackim z końcem listopada wyjdą moje pamiętniki, w których odniosę się do tego oficjalnie. Tragedia zacznie się w dniu, w którym straciłem prawo jazdy - powiedział aktor.

Stuhr zdradził, jak obecnie się czuje

REKLAMA

Jerzy Stuhr zdradził też, jak się obecnie czuje. Jakiś czas temu w podcaście Onetu Wojewódzkiego i Kędzierskiego Maciej Stuhr wyznał, że jego tata przebywa na OIOMie.

Miałem umówiony termin operacji przełyku, jednak po badaniach lekarze zorientowali się, że ponownie pojawił się rak [po raz pierwszy raka krtani zdiagnozowano u aktora w 2011 r.]. Sytuacja mocno się skomplikowała. Spędziłem w szpitalu trzy tygodnie, przeszedłem operację. Teraz żyję chwilą. Czuję się dobrze, choć wciąż jestem słaby, z trudem nawet spaceruję - powiedział.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA