REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

John Boyega pokazuje hejterom środkowy palec. Prawidłowa reakcja

Po trailerze "Star Wars: The Force Awakens" wezbrała wielka burza. Posklejane ze sobą w - bądź co bądź - trochę przypadkowej sekwencji ujęcia wzbudziły wielki niepokój u fanów Gwiezdnych Wojen, co jest dla mnie kompletnym choć śmiesznym absurdem. Mniej zabawna jest natomiast reakcja co niektórych na pojawienie się Johna Boyegi (czarnoskórego aktora) w kombinezonie szturmowca.

01.12.2014
12:08
John Boyega pokazuje hejterom środkowy palec. Prawidłowa reakcja
REKLAMA

With love xxx

Ein von @jboyega gepostetes Foto am Nov 11, 2014 at 1:37 PST

REKLAMA

Mamy końcówkę 2014 roku i trudno mi uwierzyć, że niektórym fanboyom tak ciężko jest przełknąć informację, że szturmowcem może być czarnoskóra osoba. W dodatku nie jest nawet pewne, że John Boyega będzie szturmowcem, równie dobrze mógł kombinezon ukraść. A jeśli nawet nie i jest faktycznie rekrutem (takim jak chciał być Luke Skywalker przypomnijmy) to... co z tego? Odnoszę wrażenie, że piszę teraz dyrdymały, oczywiste dla każdego frazesy, ale hejt na Boyegę jest czymś rzeczywistym, dlatego też się do tego odnoszę.

michael b jordan johnny storm
REKLAMA

Ta sama sytuacja miała miejsce w przypadku Michaela B. Jordana, który dostał rolę Johnny'ego Storma w nadchodzącym reboocie "Fantastycznej czwórki" od Foxa. Human Torch (Storm) w komiksach jest białym bohaterem, rodzonym bratem Sue Storm. Dlatego też obsadzenie w tej roli czarnoskórego aktora spowodowało lawinę negatywnych komentarzy. Koniec końców okazało się, że filmowy Human Torch jest przyszywanym bratem Invisible Woman, ale pewnie i tak niektórych to nie uspokoiło. Boyega na swoim Instagramie zareagował na krytykę w bardzo podobny sposób co Michael B. Jordan, który na spokojnie odpowiedział: "They’re still going to go see it anyway". John Boyega natomiast napisał: "Get used to it. :)". Bardzo subtelne pokazanie środkowego palca.

Pomijam już kwestię rasizmu, ale zbyt pochopna reakcja na trailer-teaser, który przecież kompletnie nic nie wyjaśnia, jest totalną głupotą. Poza tym, imperialne klony są przecież wyprodukowane na bazie DNA Jango Fetta, w którego wcielał się Temuera Morrison, aktor który - uwaga - nie jest przecież biały.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA