REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Co dalej z serią „John Wick”? Reżyser ma bardzo ambitne plany

W piątek 17 maja, na ekrany polskich i światowych kin zawitała trzecia części hitu „John Wick” z niezawodnym Keanu Reveesem. Teraz reżyser obrazu roztacza dalsze plany na rozwój franczyzy.

17.05.2019
21:33
John Wick 3 i co dalej?
REKLAMA
REKLAMA

John Wick” z 2014 roku był debiutem reżyserskim Chada Stahelskiego, który wcześniej zrobił karierę, jako kaskader na planach ponad 70 filmów i seriali, w tym trzech części „Matrixa”, na których planie poznał Keanu Reveesa. Od tego czasu Stahelski sygnował swoim nazwiskiem dwa kolejne sequele serii o płatnym zabójcy.

Reżyser w rozmowie z Entertainment Weekly wspomina, że prace nad pierwszym filmem wiązały się z ogromną dawką stresu.

"Pamiętam, jak wraz z Davem Leitchem, moim współreżyserem, oglądaliśmy pierwszą okładkę filmu i obawialiśmy się, że wszyscy nas wyśmieją. Przy drugim zdawaliśmy sobie sprawę, że  ostro poszliśmy po bandzie, więc może to być nasze ostatnie zlecenie" - śmieje się reżyser

Drugi film powstał w 2017 i przyniósł firmie Lionsgate podwójną dawkę zysków w porównaniu z odsłoną numer 1. Do dziś obie części zarobiły łącznie ponad 260 milionów na całym świecie. Mimo wszystko reżyser nadal pozostaje sceptyczny co do sukcesu produkcji:

"Teraz, przy „trójce”, już zacząłem szukać pracy jako woźny" - śmieje się.

Wszystko wskazuje jednak na to, że mężczyzna nie będzie musiał zmieniać zawodu w najbliższych latach. Wytwórnia spodziewa się, że najnowsza część, która od piątku jest do obejrzenia w światowych kinach, może przebić doskonały wynik „dwójki” i przynieść firmie kolejną górę pieniędzy. Nic więc dziwnego, że włodarze już zaczęli snuć plany na przyszłość.

Na początku 2018 ogłoszono rozpoczęcie prac nad serialem telewizyjnym osadzonym w świecie „Johna Wicka”.

Jego akcja miałaby rozgrywać się w Hotelu Continental i skupiać na jego innych zabójczych gościach. Projekt dla stacji Starz powstaje we współpracy ze Stahelskim oraz Reveesem, który jest jednym z producentów wykonawczych serialu. Nieznana jest jeszcze data premiery obrazu. Wiadomo jednak, że prace nad scenariuszem są na ukończeniu.

Keanu Reeves i Halle Berry na planie John Wick 3 class="wp-image-285065"

Film „John Wick 3” kończy się natomiast w sposób, który pozostawia naturalną furtkę dla kontynuacji. Na dodatek taką, która zapowiada jeszcze większy chaos i szaleństwo, które widzowie tak mocno pokochali już od pierwszego odcinka intratnej serii.

Stahelski ma też w głowie wyraźny plan na przyszłość.

REKLAMA

„Uwielbiam robić te filmy, gdyż pokazują one świat bez żadnych limitów. Tworzymy własną mitologię i mamy ten przywilej, że Lionsgate stoi za każdą z naszych szalonych decyzji. Jeśli tylko ludzie będą chcieli oglądać kolejne filmy, razem z Keanu mamy pomysłów jak lodu. Szczerze mówiąc, nie obraziłbym się, gdybym mógł żyć w tym świecie do końca swojej kariery”.

Film „John Wick” i „John Wick 2” zobaczysz już na platformie Netflix, zaś „John Wick 3” trafił właśnie do polskich kin. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA