REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Johnny Depp robi pierwszy film od 25 lat. Nie zabraknie w nim polskich akcentów

Johnny Depp wraca do gry. Nie wiadomo na razie kiedy i nawet czy ponownie wcieli się w kapitana Jacka Sparrowa w "Piratach z Karaibów", ale po sądowej wygranej z Amber Heard po raz pierwszy od 25 lat stanie za kamerą. Właśnie ogłosił obsadę swojego nadchodzącego filmu. Co ciekawe, nie zabraknie w nim polskich akcentów.

11.05.2023
9:04
johnny depp nowy film modi
REKLAMA

Z powodu opublikowanego w 2018 roku felietonu Amber Heard, kariera Johnny'ego Deppa zawisła na włosku. W Hollywood stał się persona non grata. Wszystko zmieniło się wraz z procesem o zniesławienie, który wytoczył swojej eksmałżonce. Od grania miał dłuższą przerwę, ale uczestnicy festiwalu w Cannes zaraz będą mogli się przekonać, czy nie wyszedł przez ten czas z wprawy, bo imprezę otworzy "Jeanne du Barry" z jego udziałem.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale Johnny Depp nie zamierza przecież spoczywać na laurach. Co prawda nie wraca jeszcze do "Piratów z Karaibów", ale na nudę nie będzie narzekał. Właśnie ogłosił obsadę swojego nowego filmu. Biograficzny "Modi" to jego drugi po "Odważnym" z 1997 roku reżyserski projekt.

Czytaj także:

REKLAMA

Co wiemy o nowym filmie Johnny'ego Deppa?

"Modi" to opowieść o włoskim artyście Amedeo Modliganim. Akcja rozgrywa się na przestrzeni 48 godzin, kiedy to rzeźbiarz ucieka przed policją w Paryżu. Na swojej drodze spotyka kolegów po fachu, wśród których jest francuski malarz Maurice Utrillo, Białorusin Chaim Soutine i jego muza Beatrice Hastings. Próbują go oni odwieść od decyzji o zakończeniu kariery. Nie mogąc się z nimi dogadać, główny bohater szuka pomocy u polskiego handlarza sztuką Leopolda Zborowskiego. W międzyczasie pojawia się też kolekcjoner, mogący diametralnie zmienić jego życie.

REKLAMA
Odważny - Johnny Depp - nowy film

Za scenariusz na podstawie sztuki Dennisa McIntyre'a odpowiadają Jerzy i Mary Kromolowscy. Jak podaje Deadline, w obsadzie znaleźli się Riccardo Scamarcio ("John Wick 2"), Pierre Niney ("Yves Saint Laurent") i Al Pacino. Zdjęcia mają ruszyć w Budapeszcie jeszcze tej jesieni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA