REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

W miejscu zaginięcia Juliana Sandsa znaleziono szczątki. Nowe dowody w sprawie aktora

Przełom w sprawie zaginionego w styczniu aktora Juliana Sandsa. Szeryfowie z Departamentu San Bernardino poinformowali, że na obszarze poszukiwań aktora znaleziono ludzkie szczątki, które zostały przewiezione do koronera.

26.06.2023
10:03
W miejscu zaginięcia Juliana Sandsa znaleziono szczątki. Nowe dowody w sprawie aktora
REKLAMA

Julian Sands, aktor znany z takich produkcji jak "Śmiertelna gra" czy "Czarnoksiężnik", zaginął w styczniu podczas samotnej wędrówki na szlaku Mount Baldy w południowej Kalifornii. Jak podaje The New York Times, od tamtej pory ośmiokrotnie wszczęto poszukiwania, które dotyczyły stricte zaginionego aktora, a także niepowiązanych z jego zaginięciem akcji poszukiwawczo-ratowniczych w rejonie, gdzie mógł znajdować się po raz ostatni. Misję ratunkową utrudniały głównie ekstremalne warunki pogodowe w postaci lodu i śniegu, przez co poszukiwania wznowiono dopiero w połowie czerwca, kiedy ratownikom nie groziło już niebezpieczeństwo z powodu nieprzewidywalnej pogody. Niedawno nastąpił przełom w sprawie zaginionego aktora, o czym poinformowali szeryfowie z departamentu San Bernardino.

REKLAMA

W miejscu zaginięcia Juliana Sandsa odnaleziono ludzkie szczątki

Kolejna akcja poszukiwawcza odbyła się 17 czerwca. Wzięło w niej udział niemal sto osób, a dwa helikoptery i drony przeszukiwały obszary, do których ekipa ratownicza nie miała dostępu. Wtedy też nastąpił przełom w sprawie, gdyż w miejscu zaginięcia Juliana Sandsa odnaleziono ludzkie szczątki.

Zmarły został przewieziony do biura koronera w oczekiwaniu na pozytywną identyfikację. Identyfikacja powinna zostać zakończona w przyszłym tygodniu, kiedy to zaktualizujemy niniejszy komunikat prasowy. W tej chwili nie są dostępne żadne dalsze szczegóły

- poinformowali szeryfowie z Departamentu San Bernardino.
REKLAMA

Władzie nie potwierdziły na ten moment tożsamości ofiary, a rodzina aktora wydała oświadczenie, w którym wyraża głęboką wdzięczność dla zespołów poszukiwawczych i koordynatorów, którzy wzięli udział w poszukiwaniach Sandsa:

Julian jest nadal w naszych sercach. Wspominamy go jako wspaniałego ojca, męża, odkrywcę świata przyrody i sztuki oraz jako oryginalnego i współpracującego artystę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA